Nowe posty

Autor Wątek: krusader  (Przeczytany 409 razy)

ziro1

  • Gość
krusader
« dnia: 2005-12-30, 21:24:46 »
Wiem jest to bardzo lamerskie pytanie, no ale co, ktos je musi zadawac, no wiec pytanie brzmi:

1.gdy zainstaluje program z zrodel (./configure->make->make install) to jak potem odinstalowac ten program , czy jest jaksa komenda. bo w katalogu niema zadnego upliku typu uninstal itp.

2. jest jakis plik w ktorym jest spis wszystkich zainstalowanych programow ze zrodel (nie pakietow)

>dzieki, czekam na odp<

Maciek_Rutecki

  • Gość
krusader
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-30, 22:30:28 »
2005-12-30 21:24:46 ziro1 napisał:

> Wiem jest to bardzo lamerskie pytanie, no ale co, ktos je musi zadawac, no wiec pytanie brzmi:
 >
 > 1.gdy zainstaluje program z zrodel (./configure->make->make install) to jak potem
 > odinstalowac ten program , czy jest jaksa komenda. bo w katalogu niema zadnego upliku typu
 > uninstal itp.
 
make uninstall

--
Maciek

Dugy

  • Gość
krusader
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-30, 18:24:29 »
witam.  Moją uwagę przyciągnął artykuł: Instalacja programów - co robię źle..?  postanowiłem zainstalować krusader'a. wszystko poszło gładko, z tym że zamiast się uruchomić wyskakuje komunikat o treści:
>krusader: symbol lookup error: krusader: undefined symbol: _ZN11KMainWindow7setIconERK7QPixmap

I CO JA MAM Z TYM ZROBIĆ??? Może mi ktoś podpowiedzieć jak to opanować? Z góry big dzięki