Nowe posty

Autor Wątek: Aktualizacja Mandrake 10.0  (Przeczytany 294 razy)

Nazin

  • Gość
Aktualizacja Mandrake 10.0
« dnia: 2005-11-29, 17:56:08 »
Zmieniłem rozdzielczość ekranu z 1024x768 na 1152x862 i cały ekran się \\"rozwalił\\" tj podzielił na jakieś 12 części, w każdej jest wskaźnik myszki i w każdej jest popaskowane jakieś okienko, nie mam pojęcia jak to przywrócić :| próbowałem przez CTRL+ALT+ -, niby się rozdzielczość zmniejszyła ale dalej to samo :|
Bardzo proszę o pomoc

olo-52

  • Gość
Aktualizacja Mandrake 10.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-29, 11:24:04 »
Zainstalowałem z płyty,którą kupiłem wraz z książeczką "Linux dla każdego", Mandrakelinux 10 PowerPack. Nie mogę jednak dokonać w żaden sposób aktualizacji. W "Menedżerze nośników" mam tylko cztery opcje nośników "Workstation DVD(cdrom 2,3,4,5)" a nie ma nośnika pozwalającego na aktualizację z serwerów ftp.Gdy próbuję dokonać aktualizacji wyskakuje mi komunikat o treści "...może być kilka przyczyn, najczęstszy jest  przypadek gdy architektura tego procesora nie jest obsługiwana przez Oficjalne Aktualizacje Pakietów Mandrake. Wpisywanie ręczne  adresu serwera ftp, w zakładce "Dodaj" w "Menedżerze nośników" też kończy się niepowodzeniem. Czy jest na to jakaś rada? Dodam,że podczas instalacji systemu z płyty DVD, w oknie "Hasło roota" wcisnąłem przycisk "Bez hasła" Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w tym przypadku ale podaję tę informację, bo w Linuksie jestem kompletnie zielony.