Nowe posty

Autor Wątek: Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB  (Przeczytany 464 razy)

Neoo

  • Gość
Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB
« dnia: 2005-11-06, 09:44:22 »
Sprawa jest taka:
Pobrałem z netu pewną aplikację, rozpakowuje, a tam nie ma pliku configure. Czytam readme tam pisze, żeby po prostu wpisać nazwę pliku wykonywalnego. Wklepuję więc, a tu pisze, że nie może znaleźć biblioteki, tutaj akurat libtk8.3.so. Ja na kompie mam zainstalowaną bibliotekę libtk8.4.so. ale nie wiem jak to ma zamiar działać. Jak wiecie coś to poradźcie.

canis_lupus

  • Gość
Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-06, 09:46:23 »
2005-11-06 09:44:22 Neoo napisał:

> Sprawa jest taka:
 > Pobrałem z netu pewną aplikację, rozpakowuje, a tam nie ma pliku configure. Czytam readme tam
 > pisze, żeby po prostu wpisać nazwę pliku wykonywalnego. Wklepuję więc, a tu pisze, że nie może
 > znaleźć biblioteki, tutaj akurat libtk8.3.so. Ja na kompie mam zainstalowaną bibliotekę
 > libtk8.4.so. ale nie wiem jak to ma zamiar działać. Jak wiecie coś to poradźcie.

Pewnie brakuje di devel\\'a. spróbuj zainstalować libtk-devel albo coś w tym stylu.

xis

  • Gość
Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-06, 10:21:18 »
Jeśli kiedykolwiek dostaniesz komunikat, że potrzebna jest b iblioteka costam.4.so, a Ty masz np. costam.5.so, to wystarczy wejsc do katalogu, w którym ta biblioteka leży (na ogół /usr/lib, ale niekoniecznie) i tam utworzyć link symboliczny taki,m żeby nowsza wersja wskazywała jednocześnie na starszą

ln -s costam.5.so costam.4.so

poźniej wklep

ldconfig

i jeszcze raz uruchom programik. Powinno działać.
Takie rozwiązanie sprawdza się w większości przypadków ponieważ nowsze wersje bibliotek (te z większymi liczbami) są kompatybilne wstecznie ze starszymi, ale nie zawsze tak się dzieje. Jeśli okaże się, że w jakimś przypadku nie działa, to usuń link i zainteresuj się instalacją starszej wersji biblioteki.

Neoo

  • Gość
Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-06, 13:40:13 »
Ok. Dzięki. Wszystko śmiga! ;D

bartosak

  • Gość
Lexmark Z65, Slack 10.2 problem z USB
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-06, 09:14:43 »
Witam serdecznie...
otrzymuje nastepujacy blad z CUPS'a :
"Unable to open USB device "usb:/dev/usb/lp0": No such device"
Device URI: usb:/dev/usb/lp0

pomijam sposob instalowania driverow bo wiem ze to dobrze zrobilem...
Jakby moj kernelek nie wykrywal tego urzdzenia... Mam oczywiscie 2.4.31 bo na 2.6.13 wogole system nie chodzil (obsluga szyny dawala Segmentation Fault i Kernel Panic czasami)

moze cos poradzicie... co mam z Tym fantem zrobic?
Wiele razy mi pomagaliscie wiec teraz jeszcze raz Bardzo proze Was o pomoc