Nowe posty

Autor Wątek: Problem z x-ami w PLD  (Przeczytany 776 razy)

bojleros

  • Gość
Problem z x-ami w PLD
« dnia: 2005-09-04, 20:06:43 »
http://www.micronet.info/Products/adsl/SP3351.asp

Posiadam obecnie taki sprzęt . Skonfigurowałem go tak że łącze się przez niego z neostradą za pomocą aplikacji na serwerze gdzie dostaje interfejs ppp z ip z neostrady. Micronet w takim momencie nie bierze udziału czynnego w logowaniu . On tak jakby jest jedynie adapterem z gniazdka eth na linię adsl po czym linuxowe rp-pppoe zestawia połączenie. Problem w tym że zamierzam zmienić łacze na dsl tp. Dają do niego taki mały modemik który się podpina , ustawia się adres z maską i bramą na interfejsie ethernetowym i już wszystko działa. Zamierzam zamiast niego wziąć w promocji router WiFi który posłuży mi do rozbudowy sieci a stary modem do neostrady skonfigurować tak żebym na interfejsie eth na serwerze ustawiał adres ip przydzielany przez tp. Nie mam pojęcia jakie ustawienia zrobić żeby stary router działał w takim trybie i żeby rozpoznał sygnał dsl tp.

W panelu konfiguracyjnym routera znalazłem tryby pracy modemu:

1. PPPOE VC-Mux
2. PPPOE LLC
3. PPPOE none
4. PPPOA VC-Mux
5. PPPOA LLC
6. 1483 Bridged IP VC-Mux
7. 1483 Bridged IP LLC
8. 1483 Routed IP VC-Mux
9. 1483 Routed IP LLC
10. Classical IP over ATM

Obecnie router pracuje na opcji nr 6 ale nie mam zielonego pojęcia czy będzie ona odpowiadała wymaganiom dsl tp . Są tu też ustawienia VPI=0 , VCI=35 ; co to wogóle jest ?? Nie moge sobie pozwolić na długi przestój w pracy łącza dlatego zwracam się o pomoc tak w formie pisemnej odpowiedzi jak i linków. Czy ktoś już robił coś takiego ??

Pozdrawiam !!

e-Łukasz

  • Gość
Problem z x-ami w PLD
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-04, 16:03:20 »
Witam
Ostatnio zainstalowalem sobie PLD i chcialem zainstalowac i skonfigurowac Xorg wedlug zalecen z oficjalnej strony http://pl.docs.pld-linux.org/x_xserver.html
Zrobiłem wszystko co było tam napisane(na 100% poprawnie), ale jak piszę komendę # X
to wyskakuje mi
modprobe: Can not locate module nvidia
(EE) NVIDIA(0): Failed to load the NVIDIA kernel module!
(EE) NVIDIA(0): ***Aborting***
(EE) Sreen(s) found, but none have a usable configuration

Fatal server error:
no screens found
Co mogę zrobić jeszcze? Podkreślam że cała instalacja przebiegła pomyślnie i skonfigurowałem tak ajk tam było napisane. Dziękuję