Nowe posty

Autor Wątek: Skaner HP ScanJet 3300C  (Przeczytany 707 razy)

qad2

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« dnia: 2005-06-30, 07:44:32 »
Witam
Chciałbym postawić linuksa na swoim starym laptopie,niestety nie wiem dlaczego nie mogę uruchomić z cd.W biosie jest ustawiona opcja bootowania z cdromu.
To że nie chce zabootować nie byłoby problemem,można zawsze ruszyć z dyskietki.Niestety mój laptop jest bez fdd.Czy ma ktoś jakiś pomysł jak się dobrać do instalatora.Jedynym systemem który startuje z cd jest win98se :( Czy jestem na niego skazany?

Panoramix

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-30, 08:16:29 »
Witam

Napisz coś więcej.
Sprawdź xzy bootujesz z dobrej płyty(może np trza z 2 a nie 1). Sprawdź czy płyta jest ok.

Pozdrawiam
Panoramix

greg000

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-30, 09:22:38 »
Z  bootowaniem tez mialem kiedys problem na staym kompie (P133) i jedyne co pomoglo to wgranie nowszego biosu, oczywiscie jezeli jest dostepny jakis nowszy :). Ale jak to w notebooku wyglada to tego mie wiem.

qad2

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-30, 11:07:04 »
2005-06-30 08:16:29 Panoramix napisał:

> Witam
 >
 > Napisz coś więcej.
 > Sprawdź xzy bootujesz z dobrej płyty(może np trza z 2 a nie 1). Sprawdź czy płyta jest ok.
 >
 > Pozdrawiam
 > Panoramix
Bootuję z dobrej płyty.Płyty są napewno OK, gdyż na PC-cie chodzą miodnie.Mam kilka distro i jedynie Aurox startuje ale się wywala:Kernel panic :) Dla niego pewnie jest za mało ramu ,tylko 16mb.Jedyne co powinno działać to Damn Small Linux ale yen za cholerę nie chce ruszyc.
W Auroksie na pierwszej płycie jest taki katalog jak dosutils/.Bootuje kompa zcd  win98se,podminiam płytki w napędzie,w wierszu poleceń wchodzę do dosutils/ i daję autoboot.Linux startuje i sie wywala.DSL nie ma żadnych narzędzi dosowych do startu cedeka, kombinuję jeszcze wrzucić jakiegoś dosowego bootmanagera ale nie wiem gdzie coś mądrego zdobyć.

Panoramix

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-30, 12:08:23 »
Witam

Napisz jaki masz typ laptopa

Pozdrawiam
Panoramix

qad2

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-30, 13:55:13 »
2005-06-30 12:08:23 Panoramix napisał:

> Witam
 >
 > Napisz jaki masz typ laptopa
 >
 > Pozdrawiam
 > Panoramix
Jest to AST Ascentia A series.Mam kilka opisów jak na nim stawiać linuxa niestety mój angielski jest słaby i nie bardzo mogę się doczytać
http://www.cis.hut.fi/kaip/linux/ast_ascentia_a.html
Jeśli dobrze zrozumiałem to autorowi artykułu pomógł jakiś gość i coś tam coś tam.

TheUsh

  • Gość
Skaner HP ScanJet 3300C
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-29, 17:29:08 »
Witam,
Mam maly problem z ww. skanerem. Otoz moj system (Aurox 10.1) niestety go nie wykryl, wiec postanowilem poszukac odpowiedzi na www.sane-project.org i znalazlem ja tu http://www.sane-project.org/man/sane-niash.5.html . Wykasowalem stare sane, sciagnelem najnowsze sane-backends, zainstalowalem patcha stad http://www.sourceforge.net/projects/hp3300backend i wszystko bylo by pieknie, ladnie, gdyby nie to:

[karol@localhost karol]$ sane-find-scanner

  # No SCSI scanners found. If you expected something different, make sure that
  # you have loaded a SCSI driver for your SCSI adapter.
  # Also you need support for SCSI Generic (sg) in your operating system.
  # If using Linux, try "modprobe sg".

found USB scanner (vendor=0x03f0 [Hewlett-Packard], product=0x0205 [HP ScanJet 3300C]) at libusb:002:003
found USB scanner (vendor=0x06b9 [THOMSON], product=0x4061 [Speed Touch 330 ]) at libusb:002:002
  # Your USB scanner was (probably) detected. It may or may not be supported by
  # SANE. Try scanimage -L and read the backend's manpage.

  # Not checking for parallel port scanners.

  # Most Scanners connected to the parallel port or other proprietary ports
  # can't be detected by this program.

  # You may want to run this program as root to find all devices. Once you
  # found the scanner devices, be sure to adjust access permissions as
  # necessary.

No i skaner nie chce ruszyc :/ Prosze o rade.