Nowe posty

Autor Wątek: Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja  (Przeczytany 3543 razy)

atomicx

  • Gość
Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja
« dnia: 2015-04-25, 20:12:32 »
Witam po aktualizacji systemu z 14.04 do 15.04 mam same problemy z tą wersją
1) portfel fajnie pięknie extra tylko jak to wyłączyć ... usunąć ? niby działa a po 1 zalogowaniu i wpisaniu hasła zaczyna świrować tzn odpalam np chrome znowu wyskakuje i wpisz hasło wpisuje i pyk hasło błędne i tak w kółko.
2) monitor wyłącza się po 10 min tak jak ustawione było po instalacji, ja tu cuduje zmieniam ustawienia wyłączam i nawet w konsoli wpisuje  xset dpms 0 0 0 czy w katalogu etc/X11 tworzę plik xorg.conf bo nie ma z "
Section "ServerFlags"
Option "blank time" "0"
Option "standby time" "0"
Option "suspend time" "0"
Option "off time" "0"
EndSection"
i nic.
Jest jakiś cudowny sposób na naprawę tego wyłączania się ekranu co chwila ??

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-04-25, 21:31:28 »
@Lord Darius: Wczoraj była premiera 15.04, więc właściwie to już nie jest testowe (w każdym razie w terminologii Ubunciarzy) - o ile Debian Testing nie jest testowy :)

@atomicx: Nie wolno aktualizować Ubuntowatych z pominięciem jakiejś wersji. Czyli powinno być 14.04->14.10->15.04. Jedynym wyjątkiem jest możliwość aktualizacji LTS->LTS, tj. na przykład 12.04 od razu na 14.04. W dodatku w 15.04 przeszli z upstart na systemd, więc jak coś miałeś niestandardowego, to miało prawo się wykrzaczyć. Od długachnego czasu jak gdzieś mam *ubu, to aktualizuję przez "czyste" przeinstalowanie z zachowaniem /home, większości /etc plus eksport/import listy zainstalowanych pakietów. Choć w robocie dwa kompy bez problemu przeżyły podbicie 14.10 na 15.04.

Dodam od siebie, że godzinę temu próbowałem absolutnie czystej instalacji Kubu 15.04 na zapasowym dysku w swojej maszynie w domu (nic specjalnego: Haswell, GTX660) i... ehm... nie dotarł do uruchomienia trybu graficzego. Generalnie wyglądało, jakby gdzieś się zwiesił przy wykryciu/konfiguracji sieci (zwykły miedziany RTL8111). Zostanę jednak przy Gentoo ~amd64 na maszynach roboczych :)
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

atomicx

  • Gość
Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-04-25, 21:58:34 »
Przepraszam sprawdziłem obraz wcześniejszego systemu i była to jednak wersja 14.10 64bit no nic spróbuje czystej instalacji 15.04 co do problemów z siecią też kiedyś miałem tak, nawet pytałem na forum o to, później zmieniłem kartę i było ok.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-04-25, 22:13:59 »
Mały OT.
Coś się dzieje z forum. Kiedy edytuję tekst w ramach poprawy np. literówki - cały tekst znika.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

atomicx

  • Gość
Kubuntu 15.04 wredna aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-04-25, 22:18:25 »
wyczytałem że wiedzą już o tych problemach na kubuntu 15.04 więc może nagram ubuntu i zobaczę jak będzie działać
@Lord Darius no właśnie się zastanawiałem o co chodzi :P