Nowe posty

Autor Wątek: Dostęp do CD-Audio na Xubuntu - Java  (Przeczytany 3122 razy)

Entex

  • Gość
Dostęp do CD-Audio na Xubuntu - Java
« dnia: 2014-07-08, 19:33:49 »
Witam!
Piszę w javie program w którym potrzebuję dostępu do zawartości audio CD.  Próbowałem znaleźć ścieżkę do dysku wirtualnego, w którym pokazuje mi pliki track.wav, ale nie byłem w stanie. Da radę to w ogóle zrobić za pomocą jFileChooser?
Próbowałem też za pomocą cdparanoia - z wrzuceniem na terminal polecenia ripującego nie ma problemu, ale muszę zrobić to w koncepcji listy , czyli potrzebuję chociaż wyświetlić zawartośc [może być w formie tekstowej listy]. Problem jest taki, że sposoby na dobranie się do outputu z terminala działały dla innych poleceń, np. "ls", ale dla wyświetlania listy z cdparanoia już nie i nie za bardzo wiem czemu.

Funkcja którą napisałem wygląda tak:
ProcessBuilder builder = new ProcessBuilder("/usr/bin/xfce4-terminal","-x","cdparanoia","-Q");
        try {
        Process proc = builder.start();
        InputStream is= proc.getInputStream();
        BufferedReader reader = new BufferedReader(new InputStreamReader(is));
     
        String line = null;
        while ((line=reader.readLine()) !=null)
        {System.out.println(line);}
       
        } catch (IOException ex) {
        Logger.getLogger(okno.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
        }

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3061
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Dostęp do CD-Audio na Xubuntu - Java
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-08, 22:17:34 »
Problem nr 1: Na płycie CD-audio nie ma systemu plików. Koniec lekcji.
Ściągnij sobie dokumentację formatu CD-Audio i napisz program grzebiący po sektorach, to jedyna droga. Albo zobacz czy np wspomniana cdparanoia nie udostępnia biblioteki że swoją funkcjonalnością.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Entex

  • Gość
Dostęp do CD-Audio na Xubuntu - Java
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-09, 21:25:05 »
Problem nr 1: Wiem, że nie ma systemu plików, ale xubuntu "montuje" [z braku lepszego określenia] to w taki sposób, że użytkownik ma dostęp do tracków w wav jak do plików w folderze - myślałem, że da się do tego dostać w jakiś sposób.

Uch... Pisanie tego od podstaw trochę mi nie podchodzi. Cóż, chyba będę musiał poszukać jakiejś biblioteki.