Nowe posty

Autor Wątek: firefox + kmail  (Przeczytany 3173 razy)

seban

  • Gość
firefox + kmail
« dnia: 2005-11-09, 16:15:09 »
Witam!
Jak zablokować dostęp dla wybranego użytkownika do środowiska X-Window? Serwer: X.org Użyuwam również GDM.

Xax79

  • Gość
firefox + kmail
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-11-10, 09:57:52 »
2005-11-09 16:15:09 seban napisał:

> Witam!
 > Jak zablokować dostęp dla wybranego użytkownika do środowiska X-Window? Serwer: X.org Użyuwam
 > również GDM.

Wywalic z grupy video ?

Ilosc podanych danych jest zaiscie przytlaczajaca :)

Pzdr.

seban

  • Gość
firefox + kmail
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-11-10, 10:47:11 »
cat /etc/group |grep video
video:x:44:

A co jeszcze potrzebujesz to chętnie ci powiem. Chodzi o to by uzytkownik nie miał szans po zalogowaniu nawet na konsole na uruchomie nie serwera X\\'ów. Ani tymbardziej spod GDM zalogować się do x-window

xamil

  • Gość
firefox + kmail
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-11-09, 12:10:07 »
Chciałem sobie ustawić w systemie firefox'a jako domyślną przeglądarke.... tak aby kliknięcie w link w np. kmail'u otwierało stronke w ff. Niestety kmail robi bardzo dziwną rzecz... owszem otwiera odnośnik w ff ale z file:///tmp/coś_tam/jakaś_nazwa.html... Co za tym idzie Otwarta stronka jest bez obrazków a linki nie działają. Tak samo się dzieje jak próbowałem z operą... tylko konqueror otwiera dobrze odnośniki.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie... W KDE można ustawić aby na starcie była wczytywana poprzednia sesja (uruchamiały się poprzednie programy) lub zapisana sesja. Owszem działa to ale nie z firefox'em... Niestety ff nie chce się uruchomic:/ Ktoś sie z tym spotkał jeszcze? Ktos wie jak rozwiązać ten problem?

PLD ff-1.0.7 KDE-3.4.3

chmooreck

  • Gość
firefox + kmail
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-11-09, 14:59:53 »
2005-11-09 12:10:07 xamil napisał:

 > Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie... W KDE można ustawić aby na starcie była wczytywana
 > poprzednia sesja (uruchamiały się poprzednie programy) lub zapisana sesja. Owszem działa to ale
 > nie z firefox'em... Niestety ff nie chce się uruchomic:/ Ktoś sie z tym spotkał jeszcze? Ktos
 > wie jak rozwiązać ten problem?

najwidoczniej firefox tego nie obsluguje...

xamil

  • Gość
firefox + kmail
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-11-10, 07:18:01 »
2005-11-09 14:59:53 chmooreck napisał:

> 2005-11-09 12:10:07 xamil napisał:
 >
 >  > Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie... W KDE można ustawić aby na starcie była
 > wczytywana
 >  > poprzednia sesja (uruchamiały się poprzednie programy) lub zapisana sesja. Owszem działa
 > to ale
 >  > nie z firefox'em... Niestety ff nie chce się uruchomic:/ Ktoś sie z tym spotkał jeszcze?
 > Ktos
 >  > wie jak rozwiązać ten problem?
 >
 > najwidoczniej firefox tego nie obsluguje...

A na pierwsze pytanie ktoś zna odpowiedź?
 >