Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana i kompilowanie źródeł danej dystrybucji.  (Przeczytany 2500 razy)

c.e.z.a.r

  • Gość
Zmiana i kompilowanie źródeł danej dystrybucji.
« dnia: 2012-08-30, 09:07:48 »
Witam.

Miałem niejednokrotnie już kontakt z linux-em ale ostatnio postanowiłem pogrzebać trochę w kodzie. Na wstępie chcę powiedzieć że nie żądam aby mi ktoś wytłumaczył od a do z jak co zrobić.

Przeorałem google ale to co znalazłem to tylko komopilowanie kernel-a pod linuxem a mnie intereuje kompilacja wszystkich źródeł pod windows.

W ogóle to mam pomysł na własną nakładkę graficznę na linux-a. Jak wspomniałem bawiłem się długo z linuxem nawet w kwestii wine , więc środowisko pingwina nie jest mi obce.

Chciałbym pobawić się z kodem dystryb. slackware pozmieniać parę rzeczy dopisać coś swojego i skompilowac źródła.

Intersowało by mnie od czego najpierw zacząć lub ewentulanie gdzie szukać potrzebnych informacji.

Dodam że programuje już jakiś czas więc miałem styczność z różnymi kompilatorami.

. Źródła to nie problem ściągnąć.

Ksanderon

  • Gość
Zmiana i kompilowanie źródeł danej dystrybucji.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-09-10, 20:28:24 »
acha, fajnie wiedzieć, mów mi więcej.

#looooool!!!

snajper_8383

  • Gość
Zmiana i kompilowanie źródeł danej dystrybucji.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-09-10, 20:35:38 »
"kodem dystryb. slackware" nie bardzo rozumiem? To Slackware ma swój kod? Coś ci się chyba pomyliło.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Zmiana i kompilowanie źródeł danej dystrybucji.
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-09-10, 21:36:48 »
- W pc-linux np. jest skrypt do tworzenia własnej płyty live-CD
który tworzy prawie kopie systemu , w którym skrypt się znajduje.
- W suse był kiedyś na jakiejś stronce bocik , który tworzy system z komponentów suse , które sam wybierzesz i są dostępne na stronce
Podobną stronke jak w Suse jeszcze gdzieś w jakiejś dystrybucji widziałem.
To taki drobny rodzaj edycji.

Zmieniając cokolwiek w swoim systemie sprawiasz że jest on orginalny,
tylko żebyś umiał to przerobić na np.  iso. lub cokolwiek innego by inni też mogli to zainstalować lub używać jak live-cd.
Więc chyba tylko ogranicza Cię pomysłowość ( własciwie jej brak )  i brak wiedzy.
Myśle że dobrym pomysłem by było też spytać samych developerów jak oni tworzą system :-)
Możesz na początek zgłosić sie jako developer jakiejś dystrybucji to napewno
dużo się nauczysz. ( Nie zapominaj pytać by wiedzieć jeszcze wiecej ) Podejżewam  że każda dystrybucja ma pewne wymagania
wobec developerów np. umiejętność posługiwaniem się diff itd. , ale to poczytaj na stronach własnej dystrybucji, bo nie wiem :-) .

Edit:
Znalazłem artykuł , jak np. wyglada to w tiny core
artykuł: remastering :
http://wiki.tinycorelinux.net/wiki:start#remastering
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.