Nowe posty

Autor Wątek: Jaka wersja Linuksa ?  (Przeczytany 4230 razy)

  • Gość
Jaka wersja Linuksa ?
« dnia: 2012-08-25, 11:54:13 »
Na poczatek powiem moze ze jestem bardzo poczatkujacy jezeli chodzi o Linuksa. W swoim zyciu widzialem tylko XP, Viste, 7 i 8. Dlatego prosze tez o pomoc. Szukam Linuksa dla poczatkujacych, jedanak z duza iloscia mozliwych zmian jezeli chodzi np o wyglad, uklad okien. Wersji najbardziej znanej , dla ktorej jest najwiecej kompatybilych programow, sterownikow. Oraz w wersji ktora w obsludze nie odbiega zbytnio od okienek.  
Ponizej podaje dane mojego PC:

Gigabyte GA945PL-S3P
Intel Core 2 Duo E6420 (podkrecony do 3Ghz) cooler AVC Napoleon
4GB Ram DDR 2
nVidia GT 430 1GB Gigabyte
Cooler Master M500 Silent Pro

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Jaka wersja Linuksa ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-08-25, 13:32:06 »
1. popatrz tutaj.

2. Zawsze mnie to zastanawiało u nowych robiących wrzutkę "jaki system na taki sprzęt", po kiego grzyba wrzucają tu model wiatraka na CPU czy typ obudowy??? Model RAM jeszcze rozumiem, bo czasami są problemy przy niezgraniu RAM-MOBO-CPU, ale wiatrak??? Że co, jak jest niebieski wentyl, to strony ERY nie będą się otwierać, czy cóś? A jak obudowa ma za duże otwory nie zabezpieczone siatką, to bity będą wyciekać na zakrętach ścieżek?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Brix

  • Gość
Jaka wersja Linuksa ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-08-25, 13:56:38 »
Parę dni temu na pclab pojawił się całkiem interesujący artykuł:

Porównanie najpopularniejszych biurkowych dystrybucji Linuksa przeznaczonych dla początkujących

  • Gość
Jaka wersja Linuksa ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-08-27, 10:01:54 »
Dzięki za pomoc ;)

Ksanderon

  • Gość
Jaka wersja Linuksa ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-08-28, 18:26:03 »
Czyli, że wybierz Debiana, którego nikt nie umieszcza w takich zabawnych artykułach, choć jako + podaje "zgodność"/"pokrewieństwo" z nim :)

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jaka wersja Linuksa ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-08-28, 20:26:32 »
Ja od pewnego czasu piszę."linux z pierwszej dziesiątki distrowatch.com czyli debian" . W pełni zgadzam się z Ksanderonem - coraz częściej wymieniane są w takich artykułach "klony" debiana.
Spróbuj fedorę, debiana albo slackware. Przy takim sprzęcie nie powinieneś mieć większych problemów z najbardziej "zasobożernymi środowiskami graficznymi ", chyba, że nie lubisz korzystać z google.pl. Pozdrawiam