Nowe posty

Autor Wątek: Jaki Linux do wyglądu Mac OS?  (Przeczytany 5000 razy)

Big0s93

  • Gość
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« dnia: 2012-07-22, 18:53:35 »
Witam wszystkich :)

Jakiego polecacie Linuksa, pod którym da się zainstalować konkretnie zriobionywygląd MAC OS?

Swojego czasu miałem taki bajer pod Ubuntu, ale ta dystrybucja drażni mnie brakiem automatycznego montowania partycji NTFS spod Windowsa.
Miałem również Mandrivę, była super, montowanie partycji w standardzie, lecz na nią nie znalazłem żadnego idealnie dorobionego pakietu zmieniającego wygląd.
Z tego co pamiętam takimi pakietami były mac4lin i macbuntu.

I tutaj dwa wyjścia:
-Dobry pakiet stylistyczny pod Mandrivę.
-Włączenie automatycznego montowania dysków w Ubuntu.

Która opcja będzie lepsza?
Proszę o konkretne i zrozumiałe dla prostego człowieka odpowiedzi :)

Pozdrawiam

BlueComb

  • Gość
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-07-22, 19:01:13 »
Ja pokusiłbym się o automatyczne montowanie, wystarczy dopisać do pliku /etc/fstab, który zawiera informacje o dyskach w komputerze, odpowiednią linijkę i problem z głowy.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-07-22, 19:42:38 »
Spróbuj elementaryOS - na żywca ściągają tam wszystko z MacOS. Swoją drogą, po co Ci taki wygląd? I tak nie będzie tak samo, a tylko nasiedzisz się niepotrzebnie.

  • Gość
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-07-22, 19:49:37 »
Pewnie mnie opieprzycie, że offtopic i nie na temat, ale jak tak bardzo chce sie rozwiązań rodem z Apple to najlepiej kupić chociażby używanego Powerbooka ~ 350 zł - 400 zł z systemem. Upodabnianie Linuxa do OSX'a jest bezcelowe, bo to i tak tylko wygląd, tylko się nawkurzasz i naklniesz.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-07-23, 00:15:34 »
Cytat: kszyhu
Pewnie mnie opieprzycie, że offtopic i nie na temat, ale jak tak bardzo chce sie rozwiązań rodem z Apple to najlepiej kupić chociażby używanego Powerbooka ~ 350 zł - 400 zł z systemem. Upodabnianie Linuxa do OSX'a jest bezcelowe, bo to i tak tylko wygląd, tylko się nawkurzasz i naklniesz.
PowerBooki są już stosunkowe stare i ewolucja systemu dla nich zatrzymała się na Snow Leopard. Lepiej zainwestować w jakiegoś MacBooka z 2008-2009 i mieć tego Liona z możliwością aktualizacji do wersji Mountain Lion, której premiera będzie za kilka dni.

  • Gość
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-07-23, 08:54:08 »
Zatrzymała się na Leopardzie(10.5). Snow Leopard(10.6) ani żaden nowszy nie obsługuje PowerPC.

  • Gość
Jaki Linux do wyglądu Mac OS?
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-07-23, 17:27:50 »
Ubuntu Studio + /etc/fstab.