Nowe posty

Autor Wątek: pcmanfm / lekki odtwarzacz  (Przeczytany 4434 razy)

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« dnia: 2012-02-26, 22:35:57 »
Witam!

Spodobał mnie się file manager zwany pcmanfm - jak w nim zrobić, aby urządzenia zamontowane nadal były widoczne w lewej belce jak to jest przykładowo w Nautilusie? Przydałoby się też auto odświeżanie folderu, bo domyślnie to nie działa, a nie wiem jak się do tego zabrać.

I potrzeba mi też lekkiego odtwarzacza muzycznego (graficzny lub konsolowy), który obsługiwałby opcję biblioteki multimediów. mpd i jego nakładki odpadają. Ma czytać wav, mp3, flac, ogg i pochodne.

Jest jakiś odtwarzacz który czyta jednocześnie midi i imy?

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-02-27, 11:54:21 »
Cytat: YeahPL
I potrzeba mi też lekkiego odtwarzacza muzycznego (graficzny lub konsolowy), który obsługiwałby opcję biblioteki multimediów. mpd i jego nakładki odpadają. Ma czytać wav, mp3, flac, ogg i pochodne.
Dlaczego MPD odpada? Spełnia wszystkie podane w tym akapicie wymagania.

Ostatnio można było usłyszeć o odtwarzaczu Pragha, który wielu sobie chwali. Ja nie próbowałem, ale może będzie Tobie odpowiadał.

Ksanderon

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-02-27, 16:19:25 »
"urządzenia zamontowane nadal były widoczne w lewej belce"- jeśli chodzi o przenośne pamięci, CD-ROM-y i takie tam to przecież są, podobnie jak auto odświeżanie(np. gdy w konsoli zrobię plik a jednocześnie mam otwarty pcmanfm w odpowiednim katalogu ikonka pliku pojawia się po ok. 1s)?

Ja wykorzystuję go jeszcze  jako managera pulpitu(z przełącznikiem --desktop) być może to ma jakieś znaczenie.

aha... warto dodać siebie do niektórych grup(nie pamiętam jakich, zdaj się na intuicję) bo może się pcmanfm wykraczać czasem gdy użytkownik nie ma uprawnień.

Do odtwarzania wszystkiego używam vlc.

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-02-27, 21:17:51 »
@Ksanderon
Po podłączeniu pendrive'a mogę go zamontować. Nie mogę - z poziomu samego pcmanfm - odmontować, bo po zamontowania pozycja znika z belki. A jeśli o odświeżanie chodzi, to przykładowo ja kopiuję gdzieś plik - i gdy cel jest otwarty, to nie odświeża się; to samo tyczy się informacji w prawym dolnym rogu i usuwanie pliku.

@Minio
Dlaczego nie? A no dlatego, że nie odpowiada mi. "Pragha'e" wypróbuję, dzięki.

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-02-27, 21:59:17 »
Cytat: YeahPL
@Minio
Dlaczego nie? A no dlatego, że nie odpowiada mi.
Jest to Twoje święte prawo, ale liczyłem na jakiś rozsądniejszy powód. Bo może te czynniki, które Tobie nie odpowiadają, można jakoś zmienić? Może wystarczy użyć innego klienta? Może...

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-02-28, 15:40:53 »
@Minio
Może wystarczy dobrze wziąć się za konfigurację, co w moim przypadku by się przydało ;]

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-02-28, 20:50:39 »
YeahPL: właśnie o to mi chodzi. Jeżeli napiszesz co konkretnie Ci nie odpowiada, to ja (albo ktoś inny) spróbuję Ci powiedzieć, jak to zmienić, o ile w ogóle można.

Niemniej nie mam zamiaru Cię przekonywać na siłę do używania MPD. Jeśli nie chcesz, to masz do tego pełne prawo i nic mi do tego. Po prostu deklaruję chęć pomocy, o ile tylko jej chcesz. Ale wtedy musisz napisać co konkretnie Ci w MPD nie odpowiada.

Jeżeli chodzi o podstawową instalację i konfigurację, to mogę odesłać do mojego poradnika. Aktualizowałem go jakiś rok temu, więc jest w miarę świeży.

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-02-28, 22:23:43 »
@Minio
Okej, skorzystam w przyszłości.

Ma ktoś jaki pomysł na tego pcmanfm?

Ksanderon

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-03-01, 21:27:51 »
instalowałeś go z repo bez grzebania w bebechach?

config jest w ~./config/pcmanfm/default/pcmanfm.conf

  • Gość
pcmanfm / lekki odtwarzacz
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-03-01, 22:40:14 »
Tak, bez grzebania w bebechach. Czyli konkretne opcje znajdują się w configu? Ze względu na dość późną porę jutro się tym zajmę.