Nowe posty

Autor Wątek: Puppy  (Przeczytany 14968 razy)

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« dnia: 2012-01-29, 10:30:48 »
Witam! Mam pytanko: Zaczynam swoja przygode z Linuxem. Mam Lucid Puppy. Moje pytanko brzmi: Jak moge sie podlaczyc do internetu? Pytam gdyz mam netbooka i jest wyposazony w tzw. HP connection manager. I nie wiem jak moge to uruchomic z pozycji Lucid Puppy. Prosze o pomoc.

• Users
  • Prawie jak Guru
Puppy
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-29, 12:35:11 »
Z pozycji Lucid Puppy tego nie uruchomisz. Musisz po prostu skonfigurować kartę sieciową. W Puppy jest do tego konfigurator sieci - chyba nawet na pasku zadań.
Jeżeli masz zamiar się łączyć bezprzewodowo, to Puppy Linux nie jest dobry na start. To dosyć specyficzna dystrybucja.
Po kablu nie powinieneś mieć większych problemów.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-29, 13:37:12 »
Witam! Dzieki za pomoc. Nie wiem co powiesz ale jezeli chodzi o polaczenie WIFI to Puppy odpalil odrazu. A wracajac do twojej odpowiedzi to mam prosibke. Czy mogl bym liczyc na szczegolowa pomoc? Prosze o to gdyz dopiero zaczynam swoja przygode z Linuxem. Jak by co to moze przez GGadulca bys my popisali?

• Users
  • Prawie jak Guru
Puppy
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-01-29, 14:29:43 »
Niestety muszę odmówić: raz nie jestem zbyt doświadczony, dwa nie mam czasu. Najlepiej pytaj się na forum. Najszybciej uzyskasz informacje.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-01-30, 17:04:22 »
To co? Pomoze mi ktos? Bo cos mi sie zdaje ze nikt mi nie udzieli pomocy. Tacy jestescie doskonali tak zachecacie do Linuxa a na pomoc to raczej nie mam co liczyc.

• Users
  • Stały bywalec
Puppy
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-01-30, 20:07:16 »
To co? Pomoze mi ktos? Bo cos mi sie zdaje ze nikt mi nie udzieli pomocy. Tacy jestescie doskonali tak zachecacie do Linuksa a na pomoc to raczej nie mam co liczyc.
Żądasz pomocy, a nie podajesz podstawowych informacji. Podaj wyniki poleceń z konsoli:
lspci -k
ifconfig -a
uname -r
Jeśli to nie tajemnica - podaj model netbooka i jego parametry.
Dystrybucja: $ lsb_release -a

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-01-30, 20:50:30 »
Netbook to HP Mini 210 co do parametrow to nie za bardzo sie na tym znam. Moze to pomoze jak podpowiem ze te netbook'i sa w ofercie Orange.

• Users
  • Prawie jak Guru
Puppy
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-01-30, 20:55:56 »
Cytat: 710416
Witam! Dzieki za pomoc. Nie wiem co powiesz ale jezeli chodzi o polaczenie WIFI to Puppy odpalil odrazu.
Wybacz, ale ja to zdanie zrozumiałem tak, że rozwiązałeś swój problem i połączyłeś się przez Wi-Fi.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-01-30, 20:56:31 »
Przeszukiwalem juz forum. Ja tylko chce sie polaczyc z internetem. Jak juz mi sie to uda to z reszta bede sie juz sam mocowal.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-01-30, 21:00:16 »
Tak przez WIFI moge sie polaczyc ale nie zawsze jest ono osiagalne. A w netbook'u mam wmontowane takie cos dzieki czemu po wlozeniu samej karty SIM mam internet. Tylko wlasnie tego czegos uzywajac Lucid Puppy nie moge uruchomic. I nie wiem jak to zrobic.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-01-30, 21:07:39 »
Teraz na temat Lucid Puppy to nic nie napisze gdyz jestem tu z przegladarki w Windows'ie i nie mam dostepu do dzialajacego Puppi'ego.

• Users
  • Prawie jak Guru
Puppy
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-01-30, 21:14:20 »
@710416
Podstawa to dobrze zadać pytanie, dopiero teraz napisałeś, że chodzi Ci o WWAN.
Weź jakiegoś pendriva, uruchom puppy i zagraj na pendriva to o co się prosił Marcin'82.
Dla ułatwienie przedtem wgraj na tego pendriva polecenia, które masz wydać w konsoli (to co podał Ci Marcin'82).
Z konsoli (terminalu) bezproblemowo kopiuje się myszką.

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-01-30, 21:19:39 »
No wielkie dzieki za pomoc ale ten potok polecen kompletnie mnie zbil z tropu. Ja Puppi'ego uruchamiam z karty pamieci. A po za tym jak uruchomie Puppi'ego to nie bede mial dostepu do internetu. Tak wiec jak bym mogl prosic to: Czy mozna od poczatku po kolei?

• Users
  • Nowy na forum
  • *
Puppy
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-01-30, 22:33:36 »
Powpisywalem te komendy. I wyswietlily sie jakies opisy. Jak moge te tresci zapisac i przedstawic tu na forum?

• Users
  • Prawie jak Guru
Puppy
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-01-30, 22:50:58 »
Wkleić do edytora tekstu to co wypluje Ci konsola, zapisać na drugim Pendrivie lub dysku twardym. Nie wiem jak nazywa się edytor tekstu w Puppy, ale powinieneś znaleźć bez trudu.
(W sumie to nie wiem skąd mi przyszedł do głowy pomysł z pendrivem, skoro każdy komputer ma dysk twardy :D)
Odpalasz Winde i na dysku twardym lub pendrive masz plik txt, z danymi co wypluła konsola i to wklejasz na forum.