Nowe posty

Autor Wątek: pliki xml problem z otwieraniem  (Przeczytany 6588 razy)

semmac

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« dnia: 2011-11-21, 21:11:34 »
Witam, mam Minta. Niedawno otrzymalem pliki xml z oferta handlową (zawierające cenniki, zdjęcia tabele) i nie wiem co jeszcze bo za chiny ludowe nie moge tego otworzyć. Szukałem, jakiegokolwiek programu który by mi to poprawnie otworzyl i nic.

Jakieś sugestie??

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-21, 21:42:53 »
Dowolnym edytorem tekstu.

Albo przeglądarką internetową. Opera ładnie porobi wcięcia jeżeli nie ma ich w oryginalnym dokumencie, co powinno zwiększyć czytelność.

Jak już będziesz miał strukturę, to możesz przy pomocy XSLT przerobić to sobie na jakiś bardziej przystępny format, choćby CSV.

semmac

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-21, 21:54:23 »
Cytat: Minio
Dowolnym edytorem tekstu.

Albo przeglądarką internetową. Opera ładnie porobi wcięcia jeżeli nie ma ich w oryginalnym dokumencie, co powinno zwiększyć czytelność.

Jak już będziesz miał strukturę, to możesz przy pomocy XSLT przerobić to sobie na jakiś bardziej przystępny format, choćby CSV.
"dowolny edytory" pokazujątylko kod źródłowy
z przeglądarek jedynie konqueror pokazuje ładnie tekst ale bez obrazków, a inne przeglądarki tylko goly kod.

Jakieś rady?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-11-21, 21:58:44 »
Zainteresuj się tym projektem.
http://www.screem.org/

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-11-22, 17:38:13 »
Cytat: semmac
Jakieś rady?
Poproś osobę, która Ci wysłała ten plik, aby wysłała Ci tę ofertę w formacie przystosowanym do czytania przez człowieka. XML jest formatem stworzonym z myślą o czytaniu przez maszyny i tylko czasem przypadkiem jest również zrozumiały dla człowieka.

Ewentualnie możesz prosić tę osobę o instrukcje, jak z tego pliku wyciągnąć interesujące Cię informacje i przedstawić je w formacie czytelnym dla człowieka. Może to jakiś samozwańczy standard i wystarczy ten plik otworzyć w jakimś konkretnym programie, który już zajmie się resztą?

Jeżeli nie potrafisz sam odczytać tych danych lub skorzystać z XSLT do ich przetworzenia, to niewiele więcej można poradzić. XML to nie HTML z jego ściśle określoną semantyką znaczników. XML jest bardzo, ale to bardzo arbitralny. I właśnie dlatego jest tak powszechnie używany.

rilicek

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-11-22, 20:23:33 »
@Semmac
Pewnie ktoś przez pomyłkę zapisał w xml zamiast w xls. Jest taka możliwość w Calc i pewnie w Excelu.
Poproś po prostu o poprawną wersję pliku.

semmac

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-11-22, 21:16:35 »
Cytat: Andrew_66
Zainteresuj się tym projektem.
http://www.screem.org/
niesty w trakcie instalacji wywala mi:

*** Could not run GLIB test program, checking why...
*** The test program failed to compile or link. See the file config.log for the
*** exact error that occured. This usually means GLIB is incorrectly installed.
configure: error:
*** GLIB 2.5.6 or better is required. The latest version of
*** GLIB is always available from ftp://ftp.gtk.org/.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3060
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-11-22, 23:29:59 »
Nie w czasie instalacji a w czasie kompilacji. Screem powinien być w repozytoriach, nie musisz go kompilować.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

semmac

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-11-23, 20:52:13 »
Cytat: pkraszewski
Nie w czasie instalacji a w czasie kompilacji. Screem powinien być w repozytoriach, nie musisz go kompilować.
Niestety nie ma - to co ja mam robić?

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-11-23, 21:14:58 »
Cytat: pkraszewski
Nie w czasie instalacji a w czasie kompilacji. Screem powinien być w repozytoriach, nie musisz go kompilować.
W Debianie jest w repo oldstable. Z Sida został usunięty ponad dwa lata temu. Powód: inactive maintainer, dead upstream, buggy, depends on deprecated libraries.

Dla mnie to wystarczający powód, żeby zapomnieć o istnieniu takiego programu.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3060
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-11-24, 15:57:28 »
Cytat: semmac
Cytat: pkraszewski
Nie w czasie instalacji a w czasie kompilacji. Screem powinien być w repozytoriach, nie musisz go kompilować.
Niestety nie ma - to co ja mam robić?
A tak się zastanawiam, w czym przy XMLu ma ci pomóc edytor HTML? Pokaże dokłądnie to samo, co Kate, czy jakikolwiek inny EDYTOR TEKSTU z kolorowaniem składni. Choćby MCEDIT z midnight commandera.

Generalnie XML jest ładnie otwierany przez Firefoxa - jak nie rozpozna formatki to po prostu zrobi klikaną reprezentację z ładnymi wcięciami.

Jeżeli chcesz zrobić coś więcej z tym plikiem, to bez obejrzenia jak on wygląda (choć pierwszych kilka linijek) nikt chyba nie pomoże...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

semmac

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-11-25, 18:33:51 »
Cytat: pkraszewski
Cytat: semmac
Cytat: pkraszewski
Nie w czasie instalacji a w czasie kompilacji. Screem powinien być w repozytoriach, nie musisz go kompilować.
Niestety nie ma - to co ja mam robić?
A tak się zastanawiam, w czym przy XMLu ma ci pomóc edytor HTML? Pokaże dokłądnie to samo, co Kate, czy jakikolwiek inny EDYTOR TEKSTU z kolorowaniem składni. Choćby MCEDIT z midnight commandera.

Generalnie XML jest ładnie otwierany przez Firefoxa - jak nie rozpozna formatki to po prostu zrobi klikaną reprezentację z ładnymi wcięciami.

Jeżeli chcesz zrobić coś więcej z tym plikiem, to bez obejrzenia jak on wygląda (choć pierwszych kilka linijek) nikt chyba nie pomoże...
takie cos wystarczy??
""

priestus

  • Gość
pliki xml problem z otwieraniem
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-11-25, 21:44:46 »
Jak można wywnioskować z tego co wysłałeś, a konkretnie z "file_format="IOF"", masz do czynienia z plikiem w formacie IOF ;)

Z tego co udało mi się znaleźć za pomocą google, być może będzie Ci mógł pomóc program IAI Downloader. Ale poszukaj sam, bo sam wiesz najlepiej co chcesz osiągnąć.

Pozdrawiam.