Nowe posty

Autor Wątek: k-mail i inne pytania  (Przeczytany 3953 razy)

semmac

  • Gość
k-mail i inne pytania
« dnia: 2011-11-10, 19:01:48 »
Witam, mam cztery pytania:
1. Jak w k-mail ustawić, żeby sprawdzalo pisownię w trakcie pisania
2. Czy można wysłać jednego maila do kilku odbiorców tak żeby, żaden z nich nie widział, że dany mail był rownież wyslany do kogoś innego?

3. W MINT zniknął mi przycisk w dolnym pasku który ukrywał wszystkie  okna i pojawiał sie pulpit. Jak go moge przywrócić?

4. W innych dystrybucjach jest mozliwe przechodzenie do innych obszarów roboczych (tak to się chyba nazywa) a w MINT tego nie ma. Można cos takiego sobie ustawic?

Z góry dziękuję za odpowiedź

ra-v

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-10, 19:39:57 »
Ad 2. - w każdym programie - Ukryta kopia/BCC

Ad 3. - nie wiem, ale CTRL+ALT+D zwykle działa

Ad 4. - To zależy od środowiska graficznego - jeśli to GNOME lub XFCE to w ustawieniach tzreba znaleźć ilość pulpitów.

semmac

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-10, 20:24:05 »
Cytat: ra-v
Ad 2. - w każdym programie - Ukryta kopia/BCC

Ad 3. - nie wiem, ale CTRL+ALT+D zwykle działa

Ad 4. - To zależy od środowiska graficznego - jeśli to GNOME lub XFCE to w ustawieniach tzreba znaleźć ilość pulpitów.
BCC-a czy przypadkiem odbiorca nie będzie widział, że dostał ukryta kopię.

CTRL+ALT+D - zero reakcji

Ustawienia pulpitu zawierają dosyc mało opcji-nic na temat ilości

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-11-10, 21:19:51 »
Cytat: semmac
1. Jak w k-mail ustawić, żeby sprawdzalo pisownię w trakcie pisania
W ustawieniach tożsamości (Ustawienia -> Konfiguracja Kmail -> Tożsamości -> Zmień) wybierz kartę "Zaawansowane". Tam możesz wybrać słownik.

W trakcie komponowania wiadomości możesz wybrać język wybierając: Ustawienia -> Sprawdzanie pisowni -> Domyślny język

Zdaje się że musisz jeszcze w Ustawieniach systemowych KDE wybrać Ustawienia lokalne i w sekcji Sprawdzanie pisowni włączyć automatyczne sprawdzanie pisowni. Chociaż nie jestem pewien, czy to jest rzeczywiście konieczne.

Przy czym jeżeli używasz nowszego Kmail2, może to się odbywać inaczej niż w starszym Kmail. Ja sprawdzałem na wersji 1.13.7, która jest w repozytoriach Debiana testowego.

PS. Program nazywa się Kmail a nie k-mail.

semmac

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-11-11, 13:24:53 »
Cytat: Minio
Cytat: semmac
1. Jak w k-mail ustawić, żeby sprawdzalo pisownię w trakcie pisania
W ustawieniach tożsamości (Ustawienia -> Konfiguracja Kmail -> Tożsamości -> Zmień) wybierz kartę "Zaawansowane". Tam możesz wybrać słownik.

W trakcie komponowania wiadomości możesz wybrać język wybierając: Ustawienia -> Sprawdzanie pisowni -> Domyślny język

Zdaje się że musisz jeszcze w Ustawieniach systemowych KDE wybrać Ustawienia lokalne i w sekcji Sprawdzanie pisowni włączyć automatyczne sprawdzanie pisowni. Chociaż nie jestem pewien, czy to jest rzeczywiście konieczne.

Przy czym jeżeli używasz nowszego Kmail2, może to się odbywać inaczej niż w starszym Kmail. Ja sprawdzałem na wersji 1.13.7, która jest w repozytoriach Debiana testowego.

PS. Program nazywa się Kmail a nie k-mail.
Podziałało-dzięki
Może jakieś rady co do reszty moich pytań?

ra-v

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-11-11, 14:55:35 »
Cytuj
BCC-a czy przypadkiem odbiorca nie będzie widział, że dostał ukryta kopię.
Jeśli mail idzie
From: Ja
To: Ty
CC: Admin
BCC: User1, User2

To odbierający User1 widzi:
From: Ja
To: Ty
CC: Admin,User1
lub
From: Ja
To: Ty,User1
CC: Admin



Cytuj
CTRL+ALT+D - zero reakcji
W ustawieniach pewnei gdzieś są Skrótu klawiszowe - można ustawić co się chce. U mnie nawet klawisz Windows działa. Jeśli masz GNOME 2 to na bank jest możliwość kustomizacji skrótów klawiszowych.

semmac

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-11-14, 21:21:52 »
Cytat: Minio
Cytat: semmac
1. Jak w k-mail ustawić, żeby sprawdzalo pisownię w trakcie pisania
W ustawieniach tożsamości (Ustawienia -> Konfiguracja Kmail -> Tożsamości -> Zmień) wybierz kartę "Zaawansowane". Tam możesz wybrać słownik.

W trakcie komponowania wiadomości możesz wybrać język wybierając: Ustawienia -> Sprawdzanie pisowni -> Domyślny język

Zdaje się że musisz jeszcze w Ustawieniach systemowych KDE wybrać Ustawienia lokalne i w sekcji Sprawdzanie pisowni włączyć automatyczne sprawdzanie pisowni. Chociaż nie jestem pewien, czy to jest rzeczywiście konieczne.

Przy czym jeżeli używasz nowszego Kmail2, może to się odbywać inaczej niż w starszym Kmail. Ja sprawdzałem na wersji 1.13.7, która jest w repozytoriach Debiana testowego.

PS. Program nazywa się Kmail a nie k-mail.
Podzialalo przez chwilę i nic. Żeby sprawdzało pisownię automatycznie to przy kazdej nowej wiadomości muszę za każdym razem powtarzac procedurę Ustawienia -> Sprawdzanie pisowni -> Domyślny język (mimo, że jest zaznaczone to musze odznaczyć, zaznaczyć, potwierdzić)
Co z tym zrobić?

  • Gość
k-mail i inne pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-11-14, 21:49:31 »
Myślę że możesz spróbować na czystej konfiguracji (załóż nowego użytkownika i działaj na nim) i, jeżeli problem będzie się powtarzał, zgłosić opiekunom pakietu w używanej przez Ciebie dystrybucji.

U mnie opisywany problem nie występuje (za to kmail nadgorliwie zawsze sprawdza pisownię po polsku, chociaż w jednej tożsamości ustawiłem, aby sprawdzał po angielsku).