Nowe posty

Autor Wątek: KDE slacware 10.2  (Przeczytany 4866 razy)

morsik84

  • Gość
KDE slacware 10.2
« dnia: 2005-10-23, 12:09:49 »
Posiadam Red hata 8,0. Niestety po zainstalowaniu Windowsa gdzieś mi wcięło bootmenu. Nie wiem więc, jak mam tego Red Hata uruchomić. Dyskietka startowa uległa uszkodzeniu. Funkcja Repair z poziomu instalatora nie działa. Co robić?

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-23, 14:00:34 »
2005-10-23 12:09:49 morsik84 napisał:

> Posiadam Red hata 8,0. Niestety po zainstalowaniu Windowsa gdzieś mi wcięło bootmenu. Nie wiem
 > więc, jak mam tego Red Hata uruchomić. Dyskietka startowa uległa uszkodzeniu. Funkcja Repair z
 > poziomu instalatora nie działa. Co robić?

podaje wiecej szczegolow jakie partycje masz z linuxem , gdzie zainstalowany ... bo pewnie windows wywalil ci lilo z mbr\\'a
ale z tego co piszesz to pewnie miales partycje (zgaduje :) ) tak :

part 1. windows  (aktywna- bootwalna)
part 2. linux ()

zrob aktywna linuxowa partycje (mozesz nawet w windozie to zrobic choc nie polecam), zainstaluj lilo na part. 2 i po problemie
w takim schemacie:

part 1. windows  ()
part 2. linux (aktywna-bootowalna z lilo)

zrob to najlepiej jakims livecd np. knoppix chyba najlepszy do tych rzeczy

pozdr


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-23, 21:23:28 »
> zrob to najlepiej jakims livecd np. knoppix chyba najlepszy do tych rzeczy
 >
 > pozdr
 >

Tak, knoppix jest do takich rzeczy dobry. kiedys nawet uratowal mi... windowsa :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kanji

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-22, 18:13:38 »
Witam, chodzi o to że jak miałem ustawienia KDE chodzi o to okienko które wyskakuje jak pierwszy raz się odpala STARTX bodajrze KDE wizzard jak moge je jeszcze raz odpalic?

A 2 to pewnie już nie do tego działu ale się zapytam jak zainstalować dźwięk?

Z góry thx

pzdr

kanji

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-22, 18:33:37 »
2005-10-22 18:13:38 kanji napisał:

> Witam, chodzi o to że jak miałem ustawienia KDE chodzi o to okienko które wyskakuje jak pierwszy
 > raz się odpala STARTX bodajrze KDE wizzard jak moge je jeszcze raz odpalic?
 
 > Z góry thx
 >
 > pzdr

darvark

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-22, 19:10:10 »
centrum sterowania o ile dobrze pamietam. tam mozna wszystko ustawic. pozatym cos mi sie wydaje ze to juz bylo gdzies na forum

trabant

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-23, 04:48:51 »
klikasz najpierw ikonke kompa na pulpicie poczym w otwartym oknie klikasz na ikonke monitora z plytka drukowana. nastepnie klikasz na dwie flagi (japonska i niemiecka) i znowu klikasz na ta sama ikonke z dwoma flagami. po tych czynnosciach otworzy ci sie okno z ustawieniami regionalnymi. w country wybierasz europe centralna i polske. dajesz zastosuj, wylogowujesz sie do konsoli (to czarne) i piszesz jeszcze raz startx. po tym powinno byc wszystko po polsku. radze pozniej ustawic wszystkie czcionki na Luxi Sans aby nie miec zamiast polskich liter prostokatow. pozdrawiam

trabant

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-23, 04:58:06 »
zapomnialem o dzwieku. jak odpalisz kompa i bedziesz w konsoli nie wpisuj startx tylko alsamixer (w kde tez mozesz ale nie bede tlumaczyl jak wlaczac terminal). pokaze ci sie sterowanie glosnoscia. ustaw master na max i wcisnij m (klawisz m wylacza mute) nastepnie musisz to samo zrobic z pcm i headphon (ale tym razem nie na max). po tym ustawianiu wciskasz klawisz q (wyjscie) i piszesz alsactl store. po tym mozesz wlaczyc x'y (czyli startx). przewaznie po swiezej instalacji ustawienia glosu sa wylaczone wiec nic nie slychac. jesli nie pomoze to w konsoli napisz lsmod i zobacz czy sa tam wpisy zaczynajace sie na "snd-(cos_tam)". pozdrawiam (ponownie ;-))

trabant

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-23, 04:59:54 »
sorki. aby wyjsc wcisnij 2 x esc a nie klawisz q. mala pomylka (przyzwyczajenie)

kanji

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-23, 09:00:39 »
2005-10-23 04:48:51 trabant napisał:

> klikasz najpierw ikonke kompa na pulpicie poczym w otwartym oknie klikasz na ikonke monitora z
 > plytka drukowana. nastepnie klikasz na dwie flagi (japonska i niemiecka) i znowu klikasz na ta
 > sama ikonke z dwoma flagami. po tych czynnosciach otworzy ci sie okno z ustawieniami
 > regionalnymi. w country wybierasz europe centralna i polske. dajesz zastosuj, wylogowujesz sie
 > do konsoli (to czarne) i piszesz jeszcze raz startx. po tym powinno byc wszystko po polsku.
 > radze pozniej ustawic wszystkie czcionki na Luxi Sans aby nie miec zamiast polskich liter
 > prostokatow. pozdrawiam


Zrobiłem tak jak mówiłeś, i nic :/ dalej mam US :/ kurcze

bizonek

  • Gość
KDE slacware 10.2
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-23, 10:43:16 »
A ja ci to powiem znacznie inaczej :] KDE tak jak mowia z flagami itp zeby KDE dzialalo na polski ALE pliki
/etc/profile.d/lang.sh wyglada tak u mnie

#!/bin/sh
export LANG=pl_PL
export LANG=pl_PL.ISO8859-2
export LC_COLLATE=C
# End of /etc/profile.d/lang.sh

/etc/profitle.d/lang.csh

#!/bin/csh
setenv LANG pl_PL
setenv LANG pl_PL.ISO8859-2
setenv LC_COLLATE C
# End of /etc/profile.d/lang.csh

/etc/rc.d/rc.font
#!/bin/sh
setfont -v lat2-16.psfu.gz

# reboot

Co do muzyki
# alsaconf

i po problemie pozdrowienia i powodzenia zyczy Bizonek