Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Quake3 bez myszki  (Przeczytany 4285 razy)

Zagiewa

  • Gość
Quake3 bez myszki
« dnia: 2005-10-20, 16:38:03 »
Witam. Mam taki problemik. Posiadam grafike radeon 9600pro i siedze na mandriva 2005. Przeczytalem juz chyba wszystko co sie dalo na temat instalacji sterow ATI ale mimo wszystko cos nie dziala :/. Po przeczytaniu artykulu z tej strony odnosnie instalacji sterow ATI ściagnolem plik \\"fglrx_4_3_0-8.18.6-1.i386.rpm\\" i z wylaczonymi X\\'ami zaczolem instalacje (instalacja doszla do konca bez problemu) wiec zaczolem konfigurowac plik /usr/X11R6/bin/fglrxconfig i co do tego pliku tez skonfigurowalem go dobze (zgodnie z informacjami podanymi w artykule) zapisalem zaminy w pliku i odpalilem system w X\\'ach no i niby sie  odpalily bez zadnego problemu ale stery nie dzialaja Tuxrace dalej tnie a wygaszacze koszmar :/. Co moglem zrobic zle albo czego nie zrobilem ? (przeczytalem wiecej niz tylko ten artykul). Jak wiecie jak mi pomoc to byl bym wdzieczny z gory dzieki. Pozdrawia narka

xadmi

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-20, 21:56:50 »
2005-10-20 16:38:03 Zagiewa napisał:

> Witam. Mam taki problemik. Posiadam grafike radeon 9600pro i siedze na mandriva 2005.
 > Przeczytalem juz chyba wszystko co sie dalo na temat instalacji sterow ATI ale mimo wszystko
 > cos nie dziala :/. Po przeczytaniu artykulu z tej strony odnosnie instalacji sterow ATI
 > ściagnolem plik \\"fglrx_4_3_0-8.18.6-1.i386.rpm\\" i z wylaczonymi X\\'ami zaczolem
 > instalacje (instalacja doszla do konca bez problemu) wiec zaczolem konfigurowac plik
 > /usr/X11R6/bin/fglrxconfig i co do tego pliku tez skonfigurowalem go dobze (zgodnie z
 > informacjami podanymi w artykule) zapisalem zaminy w pliku i odpalilem system w X\\'ach no i niby
 > sie  odpalily bez zadnego problemu ale stery nie dzialaja Tuxrace dalej tnie a wygaszacze
 > koszmar :/. Co moglem zrobic zle albo czego nie zrobilem ? (przeczytalem wiecej niz tylko ten
 > artykul). Jak wiecie jak mi pomoc to byl bym wdzieczny z gory dzieki. Pozdrawia narka

 Przeczytałeś za mało .
 Pobież sterowniki do Xorg czyli: fglrx_6_8_0-xxx...
 U mnie hula od dawna aż miło :)
 Pozdrawiam narka

Zagiewa

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-20, 23:18:33 »
>  Przeczytałeś za mało .
 >  Pobież sterowniki do Xorg czyli: fglrx_6_8_0-xxx...
 >  U mnie hula od dawna aż miło :)
 >  Pozdrawiam narka

No wiec zainstaluje te stery ktore podales (do xorg) ale takie jeszcze pytanie. Po wejsciu na stronie ati moge mam tak jak by dwie kategorie dla linux x86 i dla linux x86_64 i wsumie nie wiem czy to sie rozni :/ ale po wybraniu linux 86 mam piec plikow: stery ati, stery dla 3 roznych kerneli i stery dla tego xorg. W zadnych z artykolow nie pisalo ze trzeba instalowac te stery dla ati nalezalo tylko zainstalowac stery odpowiednie dla mojego kernela i tak zrobilem. I chcialbym sie tylko dowiedziec czy musze instalowac te stery dla ati przed instalacja pakietu xorg i na poczatku czy musze wybrac linux x86 czy moze linux x86_64 ?? Z gory dzieki

chmooreck

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-20, 23:23:01 »
x86_64 -> 64 bitowowa architektura amd64

Zagiewa

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-20, 23:30:19 »
> x86_64 -> 64 bitowowa architektura amd64
 >

Wiec mozliwe ze probliem tkwil w tym ze potrzbuje pliki z katalogu x86_64 :) ale to trzeba bedzie jeszcze sprawdzic. A co z tymi sterownikami sa one wymagane?? I jeszcze jedno przed chwila probowalem zainstalowac stery tego xorg no i wyskoczyla mi informacja ze nie mozna bo sa juz starsze zainstalowane mimo ze kazalem nadpisac stara paczke (uzylem komendy rpm -Uh --force fglrx...). Da rade jakas komenda ktora nadpisze mi te stara paczke i zamieni na nowa? Z gory dzieki.

Zagiewa

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-22, 01:17:06 »
Witam ponownie. sprubowalem inaczej usunolem paczke ktora instalowalem wczesniej (dla kernela) i zainstalowalem same sterowniki ati (nie chodzi mi o fglrx dla xorg) ale podczas instalacji wyskoczyl mi blad \\"ze nie moze znalesc pliku /usr/share/fglrx-install.log\\" pomyslalem ze moze potrzebuje od nowa zainstalowac stedy tyle ze juz nie dla kernela tylko dla xorg i tak zrobilem zainstalowalem go skonfigurowalem plik /usr/X11R6/bin/fglrxconfig no i skonfigurowalo wszystko poprawnie dlatego postanowilem ponownie zainstalowac stery (\\"ati-driver-installer...\\") ale mimo wszystko znowu wyskoczyl mi ten blad ze nie moze znalesc tego pliku. I teraz takie pytanie:
1. czego nie moze znalesc tego pliku (slad go wziasc)
2. czy musze instalowac cos jeszcze oprucz tych dwoch paczek a moze wystarczy tylko jedna (ktora) chyba ze jeszcze trzeba cos skonfigurowac o czym nie wiem.

Z gory dzieki. Pozdrawiam Zagiewa.

xadmi

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-22, 16:14:52 »
2005-10-22 01:17:06 Zagiewa napisał:

> Witam ponownie. sprubowalem inaczej usunolem paczke ktora instalowalem wczesniej (dla kernela) i
 > zainstalowalem same sterowniki ati (nie chodzi mi o fglrx dla xorg) ale podczas instalacji
 > wyskoczyl mi blad \\"ze nie moze znalesc pliku /usr/share/fglrx-install.log\\" pomyslalem
 > ze moze potrzebuje od nowa zainstalowac stedy tyle ze juz nie dla kernela tylko dla xorg i tak
 > zrobilem zainstalowalem go skonfigurowalem plik /usr/X11R6/bin/fglrxconfig no i skonfigurowalo
 > wszystko poprawnie dlatego postanowilem ponownie zainstalowac stery
 > (\\"ati-driver-installer...\\") ale mimo wszystko znowu wyskoczyl mi ten blad ze nie moze
 > znalesc tego pliku. I teraz takie pytanie:
 > 1. czego nie moze znalesc tego pliku (slad go wziasc)
 > 2. czy musze instalowac cos jeszcze oprucz tych dwoch paczek a moze wystarczy tylko jedna
 > (ktora) chyba ze jeszcze trzeba cos skonfigurowac o czym nie wiem.
 >
 > Z gory dzieki. Pozdrawiam Zagiewa.
 >

Miałeś jasno napisane , teraz próbujesz być mądrzejszy, za dużo kombinujesz, tak Ci zależy na tych sterownikach ?
Wystarczy jedna paczka, np. fglrx-6_8_0-xxxx.
#rpm -Uvh --force fglrx_xxxxxxxxxxxx
#fglrxconfig
 dalej czytałeś (podobno)
 Pozdrawiam.
  P.S.
  Jest tu wyszukiwarka , ten temat był przerabiany wielokrotnie .

Zagiewa

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-22, 22:27:20 »
> Miałeś jasno napisane , teraz próbujesz być mądrzejszy, za dużo kombinujesz, tak Ci zależy na
 > tych sterownikach ?
 > Wystarczy jedna paczka, np. fglrx-6_8_0-xxxx.
 > #rpm -Uvh --force fglrx_xxxxxxxxxxxx
 > #fglrxconfig
 >  dalej czytałeś (podobno)
 >  Pozdrawiam.
 >   P.S.
 >   Jest tu wyszukiwarka , ten temat był przerabiany wielokrotnie .

No ale mimo wszystko jak mialem zainstalowane tylko fglrx-6_8_0-xxx i po poprawnej konfiguracji pliku fglrxconfig i restarcie kompa x\\'y sie odpalaly ale dalej nie dziala mi wspomaganie opengl tux dalej mi tnie dlatego pytam dlaczego.

quake

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-23, 21:38:50 »
Może musisz dodać coś jeszcze do /etc/X11/xorg.conf, np.
LoadModule glx
W ogóle wklei tu zawartość tego pliku, może ktoś zobaczy jakieś nieprawidłowości

quake

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-23, 21:40:38 »
 > LoadModule glx

Już się poprawiam: nie LoadModule glx, tylko w Section Module:

Load glx

to tak w ramach sprostowania :D.

Logrox

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-20, 14:58:29 »
Witam serdecznie.
Zainstalowałem sobie Quake3 Arena na Aurox9, cała instalacja przebiegła bez błednie. Nawet sobie zagrałem w nią 3 godziny. Ale po ponownym uruchomieniu, kopmutera na następny dzień, gdy chciałem zagrać w Q3A to kursor myszki nie poruszał się. Działały tylko klawisze funkcyjne lewy i prawy, rolka. Próbowałem poszukać plików konfiguracyjnych w katalogu z grą ale ich tam nie znalazłem. W ustawieniach gry niema nic na temat myszki.
CO ROBIĆ POMUSZCIE.

bisz

  • Gość
Quake3 bez myszki
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-20, 14:26:37 »
a instalowales pointrelease 1.32b ?czy zwykly ?