Nowe posty

Autor Wątek: Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD  (Przeczytany 3291 razy)

111livr

  • Gość
Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD
« dnia: 2011-08-30, 23:38:16 »
Witam! Potrzebuje Linuxa Live (CD lub DVD / USB chyba nie będzie najlepszy) do wykonywania operacji bankowych. Myślałem o Ubuntu lub czymś podobnym i dozbrojonym o skrypt, który:

- nada losowe długie i trudne hasło (hasło nie jest istotne, bo tylko będzie dla jednej sesji)
- wyłączy zupełnie SSH (nie jest potrzebne)
- włączy zapore (firewall)
- ....o czymś jeszcze zapomniałem?
- i dopiero na końcu łączył z internetem (najlepiej przez stałe łacza, ale też czasem G-S-M).

I problem, jest - jak wykonać (w BASH?) skrypt który wykona powyższe czynności automatycznie... Chciałbym mieć taką dystrybucje, uruchamiać ją LIVE i wrzucać na desktop skrypt, który zabezpieczy Linuxa. Skrypt mógłby być np. na USB (lub innej płycie CD/DVD).

Proszę o porady, jak napisać taki skrypt i jak uzbroić płytę Live CD/DVD (dowolna dystrybucja Linux) żeby była możliwie bezpieczna i trudna do złamania...

Z góry dziękuje za porady i sugestie.
LIVR

chmooreck

  • Gość
Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-31, 09:20:23 »
Ale tak na prawdę o co Ci chodzi ? Przed czym chcesz się zabezpieczyć ?

111livr

  • Gość
Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-31, 14:55:05 »
Dlaczego o to pytam....

W zeszłym roku włamano mi się do komputera (Ubuntu 10.x zainstalowane na HDD, często robiłem updaty). Miałem trudne hasła typu HjI8.4KoC!e!nIopu,,,,,,,, Więc jedyny chyba sposób to keylogger lub tzw. "podsłuchiwanie" łącza (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Przestępcy oglądali moje konta hostingowe, konta bankowe, konta e-mail,...... Chciałbym tego uniknąć w przyszłości.

Kłopot jest w tym że mam stałe IP, zmienia się raz na 2-3 lata :( Dlatego przestępcy mogą wrócić do mnie....

A co chodzi w tym wątku - szukam sposobu na uzyskanie "z automatu" zabezpieczonego systemu LIVE CD/DVD....

rilicek

  • Gość
Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-31, 15:52:33 »
A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że przestępcy włamali się na Twój komputer?

111livr

  • Gość
Skrypt uzbrajający Linuxa LIVE CD / DVD
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-09-01, 16:21:27 »
Konta które wymieniłem mają listę 10 ostatnich logowań (data/godzina i numer IP).

Logi, które zabezpieczył kolega informatyk, które później poszły na policję dodatkowo potwierdziły włamanie.