Nowe posty

Autor Wątek: Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy  (Przeczytany 6686 razy)

VenomX

  • Gość
Witam ,

Kupiłem najnowszą mysz Logitech Performance MX , działam na ubuntu 10.10. Poprzednio miałem MX Revolution i nie było problemów aby dodatkowe klawisze zaprogramować do poszczególnych czynności w skrótach klawiszowych, niestety przy gryzoniu Performance MX żadne dodatkowe klawisze nie dadzą się zaprogramować przy pomocy skrótów klawiszowych. Zależy mi przede wszystkim aby 1 klawisz zamykał dane okno, ewentualnie drugi odpowiadał za minimalizacje.
Pytanie : W jaki sposób zaprogramować klawisze, jaką aplikacją, sposobem ? Na pewno odpada btnx gdyż przy pierwszym razie działa a przy drugim nie chcę się na nowo uruchomić...Dodam, iż jestem początkującym użytkownikiem linuxa .

Bardzo proszę o pomoc, gdyż zależy mi na skrótach...

Pozdrawiam.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-28, 01:54:01 »
Sprawdź najpierw w programie xev, czy wszystkie przyciski są widziane i rozróżniane.
Program odpal z konsoli, klikaj różnymi klawiszami na okno programu i sprawdzaj numer klawisza w konsoli.

Bindowanie to już zależy od środowiska, nie wiem jak to zrobić na Gnome, żeby wywoływać np. minimalizację. Można użyć xbindkeys.

http://forums.logitechio.com/t5/Mice-and-Trackballs/Guide-for-setup-Performance-MX-mouse-on-Linux-with-KDE/td-p/517167

http://www.google.com/search?q=linux+Logitech+Performance+MX

VenomX

  • Gość
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-28, 10:40:23 »
Witam,

aplikacja xev rozpoznała wszelkie klawisze, znam numeracje...Co dalej ? Jeżeli chodzi o aplikacje xbindkeys -  nie wiem w jaki sposób jej użyć aby przypisać zamknięcie okna jak i minimalizacje : (

Pozdrawiam.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-28, 13:11:49 »
Zamknięcie okna to wystarczy przypisać do tego klawisza wysłanie skrótu Alt+F4. Tak jak w instrukcji w pierwszym linku.

Jak zrobić minimalizację pod Gnome to nie mam pojęcia.
Ale piszesz, że przy poprzedniej myszy miałeś ustawione różne skróty. Minimalizację również?
Może da się podbindować wybrany klawisz myszy pod jakiś nieużywany skrót klawiaturowy, a ten skrót pod minimalizację?

VenomX

  • Gość
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-28, 14:03:33 »
Niestety - nie potrafię tego wykonać, zrobić. Jeżeli miałbyś chwilkę czasu, proszę o pomoc - od A-Z :)

Pozdrawiam.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-08-28, 17:23:28 »
Zainstaluj z repozytoriom programy "xbindkeys" i "xte".

Wykonaj polecenie z punktu 5 http://forums.logitechio.com/t5/Mice-and-Trackballs/Guide-for-setup-Performance-MX-mouse-on-Linux-with-KDE/td-p/517167

Otwórz edytorem plik .xbindkeysrc z twojego katalogu domowego.

Dodaj do niego odpowiednie wpisy zgodnie z puntem 7.
Polecenie xte symuluje naciskanie skrótów klawiszowych. Czyli które modyfikatory (Ctrl, Alt, ...) ma nacisnąć i jaki klawisz do tego.
Jak co sprawdź `xte --help` i `man xte`.
Popróbuj różne składnie polecenie xte w konsoli.

Wrzuć xbindkeys do autostartu, gdziekolwiek on w Gnome się znajduje.

VenomX

  • Gość
Mysz Logitech Performance MX + programowanie klawiszy
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-08-28, 20:19:48 »
W jaki sposób ściągnąć, zainstalować xte ? W repo tego nie widać jak i na stronach internetowych...Czy czasem xte to nie xen  ?