Nowe posty

Autor Wątek: Co to za program??  (Przeczytany 5916 razy)

sq6www

  • Gość
Co to za program??
« dnia: 2011-07-03, 09:22:12 »
Witam. Jak sie nazywa taki program jak ten na  załączonej fotce
http://damnsmalllinux.org/images/dsl-4.2.x.jpg

Chodzi mi o ten co pokzauje nam parametry procesora i szybkość internetu.. Ten co jest w tle pulpitu...
Prosiłbym o podanie nazwy takiego programu na Ubuntu 11.04, Z góry wielkie dzięki

chmooreck

  • Gość
Co to za program??
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-03, 09:32:54 »
conky

sq6www

  • Gość
Co to za program??
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-03, 10:04:24 »
ok zainstalowałem... poprzez terminal.. Ale jest problem.. Nie mogę go odszukać wśród innych programów.. uruchomiłem go z terminala poprzez wpisanie "conky" pojawiło się a potem znikło.. i nie mogę ponownie odszukać..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ok, uruchamiam przez terminal.. może później jakoś go odszuakm  narazie jest ok.. Nie mogę zbytnio wejść w jakiekolwiek ustawienia tego programu, chciałbym przesunąć te okno na prawą stronę, bo w tej lokalizacji w której aktualnie się znajduje jest pasek ze skrótami i jest częsciowo zasłonięty..
Może ktoś zna jeszcze inne takie programy które bardziej się w tło pulpitu wtapiają s nieco bardziej kolorowe i mają mozliwość zmiany położenia na pulpicie.. Wiem że to nie koncert życzen ale może coś takiego jest

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Co to za program??
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-03, 13:15:09 »
Gott im Himmel. No to lenistwo mnie zabiło. Zaglądałeś na stronę Conky'ego? Tam masz wszystko opisane...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Co to za program??
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-03, 17:40:28 »
W skrócie: szukasz sobie na necie jakiegoś fajnego conkyrc (gotowa konfiguracja stworzona przez kogoś), wrzucasz do katalogu domowego jako plik ukryty i się cieszysz.

Pozdrawiam!

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil