Nowe posty

Autor Wątek: Nie znam dokładnych nazw aplikacji do postawienia serwera.  (Przeczytany 2289 razy)

  • Gość
Witam jestem nowy na tym forum i na wstępie wspomnę że z linuksem nie miałem zbyt dużo do czynienia. Nie dawno zrobiłem sobie mały serwer. Zainstalowałem linuksa jednak że mam problem z zainstalowanie trzech serwerów DNS, DHCP, i serwera plików tylko nie wiem jak one się dokłanie nazywają potrzebuje pomocy odnośnie ich konfiguracji zaczynając od ustalania adresu na kartach do konfiguracji plików. Bardzo będe wdzięczny za pomoc.

  • Gość
Nie znam dokładnych nazw aplikacji do postawienia serwera.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-06-25, 20:31:54 »
gdyby coś to prosił bym o kontakt na forum lub na maila dawid.polanski90@gmail.com

Ksanderon

  • Gość
Nie znam dokładnych nazw aplikacji do postawienia serwera.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-06-26, 11:10:42 »
jeśli masz Debiana to jako serwer plików może być paczka:  proftpd( serwer ftp, w zasadzie można nijak nie konfigurować ), do dhcp paczka: isc-dhcp-server (konfiguracja: http://www.ping.win.pl/debian/dehacep.htm), jako serwer dns paczka bind9(wszędzie jest mnóstwo opisów)

ps. Po co ci to potrzebne? Jeśli tylko do nauki to są znacznie ciekawsze i pożyteczniejsze rzeczy (tworzenie serwerów dns i dhcp dla jednego komputera to raczej pomyłka i totalny przerost formy nad treścią, tym bardziej, że i tak nie sprawdzisz czy wszystko działa tak jak powinno).