Nowe posty

Autor Wątek: Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)  (Przeczytany 2210 razy)

MUZYK

  • Gość
posiadm taki laptopik ale ostnio coś sie włączać nie daje. nie pomaga wyjmowanie bateri. czasem zadziała tylko jak się nim postuka, posztuchra ale to też żadko. Można temu jakoś zaradzi zgóry dzieki

greg000

  • Gość
Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-17, 21:31:13 »
A jaki to ma zwiazek z Linux\\'em ? No chyba, że nie potrafie czytać między wierszami.

MUZYK

  • Gość
Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-17, 21:32:56 »
szerze mówiąc to żadne popprostu mam taki problem i szukam pomocy

renepl

  • Gość
Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-17, 20:23:26 »
Witam
Juz drugi raz pytam i dalej mi nikt nie umie odpowiedzi dac.

Mam squida wszysko dziala poprawnie! Lecz chcialbym po stronie serwera zrobic zeby squid nie proxowal mi localhostow oraz ip mojego serwerka www 10.11.0.1

Z poziomu przegladarki explorer czy firefox idzie to zrobic bez zadnych problemow wstarczy wpisac w pole "nie uzywaj proxy dla" ip serwera

Ja chce miec juz to zalatwione zeby nie trzeba bylo w przegladarce za duzo mieszac.Co trzeba zmienic w konfiguracji squda zeby to dzialalo?

guzzi1

  • Gość
Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-18, 07:47:59 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem twoje pytanie, jak chodzi ci oto by niekltóre kompy miały przez proxy a niektóre nie no to w iptablest to ustawiasz. Ja mnam tak zrobione, ale wtedy nieststy na przeglądarkach trzeba ustawiać ja innego sposobu nie znam.

renepl

  • Gość
Squid (Zeby squid nie uzywal proxy dla localhost i jakiego ip)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-18, 15:36:45 »
Nie to jest tak zeby zablokowac proxy dla ip serwera www na ktorym jest tez squid

Czyli
squid pracuje na adresie 10.11.0.1
i www apache pracuje tez na tym ip!

Jak wklepiesz w przegladarke adres 10.11.0.1 zeby dostac sie na www nie wejdziesz jak squid jest wlaczony bo on ustawia proxy na nim chcem zeby squid nie proxowal tego www!