Nowe posty

Autor Wątek: Przedłużenie sygnału WiFi, zamiana na WAN  (Przeczytany 4121 razy)

Dominbik

  • Gość
Przedłużenie sygnału WiFi, zamiana na WAN
« dnia: 2011-04-14, 11:14:46 »
Witam !
 
Chciałbym przedłużyć połączenie wifi od drzwi np. routerem z ap client (mogę dokupić antenę by wzmocnić) i potem poprzez drugi router podłączony do ap client np. DI-524 puścić dalej radiowo na mieszkanie. Następnie koło D-Link DIR-320 postawić jakiś ap client żeby zamienić wifi z DI-524 na LAN, i doprowadzić kablem do DIR-320 by następnie zrobić DUAL WAN ze swojego i tego połączenia. Później load balancing np. kiedy moje pasmo będzie obciążone część klientów przejdzie na pasmo wujka itd..


Czy ma to wdg was sens ?  Ile prędkości łącza wujka stracę przez takie rozwiązanie ?
Dałoby to zrobić w inny lepszy sposób ?

 Na stanie mam tylko starego laptopa z kartą wifi DWL-G650 którego mogę wykorzystać i jeden stary router DI-524.
Czy karta w laptopie (DWL-G650) może przedłużać sygnał wifi (może być na innym kanale i ssid) tj działać jednocześnie w AP Client i tworzyć punkt dostępu pod linuxem ?

Sądzę że w rozwiązaniu które wymyśliłem zamknąłbym się w 100zł jakieś 2 routery z AP Client i kable.
DI-524 już mam



Chciałbym aby przedłużenie w domu odbywało się drogą radiową ze wzg. na układ i rozmieszczenie pokoi, dłużą odległość, różnicę poziomów i problem z montażem kabla.


Pozdrawiam