Systemy uniksowe > *BSD

OpenBSD lub PC-BSD (ew. inny BSD) - jak skonfigurować odpowiednio?

<< < (2/2)

polinux:
Witaj. Uzywam freeBSD od kilku lat i powiem szczerze ze jeszcze nie mialem jakiegos wiekszego problemu z nim. Manual na freebsd.org jest dost obszerny a handbook rowniez daje rade. Generalnie to jedyna rzecz jaka potrzebujesz to czas.

Sporo jest w sieci wiec nawet ksiazek nie potrzebujesz. :)

roobal:
Na http://www.bsdguru.org/ zaglądałeś?

Pozdrawiam!

:
W pełni zgadzam się z polinux'em. Systemy BSD słyną z bardzo dobrych dokumentacji. Jedynym mankamentem może być to, że dostępne są - w większości - w języku angielskim. Przykład; http://www.freebsd.org/doc/handbook/ - handbook dla FreeBSD (ang.). Rozdział 14 poświęcony bezpieczeństwu.
Niemniej nie jest tak źle; http://www.openbsd.org/faq/pf/pl/ - polskie FAQ dot. firewalla OpenBSD. Są jeszcze fora. Choćby to wspomniane przez roobal'a. Generalnie myślę, że systemy BSD są bardziej logicznie "zbudowane". Ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale z pewnością zrozumiesz co mam na myśli, kiedy już opanujesz podstawy. Ja także przechodziłem z Linuksa - żadnych poważniejszych problemów nie miałem dzięki handbookowi, FAQ właśnie.

http://www.bsdguides.org/guides/freebsd/security/harden.php
http://www.bsdsec.com/Main/Hardening
http://www.securitum.pl/baza-wiedzy/publikacje/bezpieczenstwo-bsd-hardening-systemu - bardzo dobry opis po polsku.

Zaglądnij na DaemonsForum i ten topic http://www.daemonforums.org/showthread.php?t=118. Użytkownicy dzielą się swoimi metodami, krokami podjętymi w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa, który de facto jest na dość wysokim poziomie zaraz po instalacji. Szczególnie dotyczy to OpenBSD. I wiele więcej w sieci... Czytaj wszystko uważnie - Słonik1963 ma rację.

wilkki:
Podpinam się pod bardzo stary wątek. Czy są problemy z konfiguracją systemów BSD? Czy obecnie nie ma problemów ze sterownikami do sprzętu? I czy można na nich zainstalować VirtualBoxa lub darmowe VMWare?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej