Nowe posty

Autor Wątek: Jak montoewać zasoby sieciowe?  (Przeczytany 4388 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak montoewać zasoby sieciowe?
« dnia: 2011-02-09, 14:00:02 »
Witam.

Mam komputer stacjonarny z Linux Mandriva 2010.2 64bit. Drugi komputer to laptop z Windows 7 Home Premium. W laptopie mam udostępniony katalog o nazwie
udostepniony
]

Dostęp do laptopa jest chroniony hasłem.

Chciałbym katalog z laptopa o którym była mowa powyżej zamontować do katalogu

/mnt/msi
w komputerze stacjonarnym z Mandrivą na pokładzie.

Jak to zrobić tak aby on był automatycznie montowany w chwili gdy ten zasób pojawi się w sieci a był odmontowywany gdy zasób przestanie być dostępny w sieci (na przykład gdy wyłączę laptopa). Googlując znalazłem, że to najlepiej jest zrobić za pomocą AUTOFS ale pomimo moich starań nic mi nie wychodzi o czym pisałem tutaj Ktoś ma jakiś pomysł na automatyczne montowanie i odmontowywanie zasobu sieciowego?

arctgx

  • Gość
Jak montoewać zasoby sieciowe?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-09, 18:03:30 »
W poprzednim wątku miałem zachęcić Cię do napisania wpierw o tym czy bez problemów przeglądasz i montujesz zasoby "ręcznie" czyli np. za pomocą smbclienta i smbmount.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Jak montoewać zasoby sieciowe?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-09, 20:46:00 »
Cytat: arctgx
W poprzednim wątku miałem zachęcić Cię do napisania wpierw o tym czy bez problemów przeglądasz i montujesz zasoby "ręcznie" czyli np. za pomocą smbclienta i smbmount.
Przepraszam, że zapomniałem o tym napisać. Nie mam żadnego problemu z ręcznym montowaniem sieci.

[root@stacjonarny gienek]# mount //laptop/udostepniony /mnt/msi
Password:
[root@stacjonarny gienek]# cd /mnt/msi
[root@stacjonarny msi]# ls
rld-tww2.iso*
[root@stacjonarny msi]#
Jak widać zasób sieciowy //laptop/udostepniony został zamontowany do katalogu /mnt/msi

Ja chciałbym aby to było automatycznie montowane.