Nowe posty

Autor Wątek: Błąd przy logowaniu  (Przeczytany 3753 razy)

hacker40

  • Gość
Błąd przy logowaniu
« dnia: 2011-02-01, 14:07:15 »
Witam mam problem z logowaniem się na swoje konto. Problem polega na tym że przy wyborze w menadżerze kont swojego konta ono się nie ładuje tylko znowu wywala do menadżera kont ( czarny ekran PSTRYK! i z powrotem :D ). Ale zalogowałem się za pomocą konsoli potem wpisałem komendę startx i zalogowało się normalnie system działa. Wie może ktoś jak to naprawić??? Mi to mniej więcej nie przeszkadza ale z mojego kompa korzystają też inne osoby a one będą mieć z tym cholerny problem a instalowania na nowo systemu też mi się nie chce...

energizer

  • Gość
Błąd przy logowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-01, 14:22:11 »
Kurcze chyba też coś takiego kiedyś miałem, ale nie pamiętam już w czym tkwił problem. Masz KDM czy GDM?

hacker40

  • Gość
Błąd przy logowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-01, 14:35:38 »
KDM bo mam KDE, jedno co mnie dziwi to że on tak sam z siebie odwalił numer O.o

Edit:

Zrobiłem że niby usunąłem konto i stworzyłem "nowe" o tej samej nazwie to teraz mi się tak dziko ładuje że owszem jest pulpit działa ale motyw ni kde ni gnome coś w stylu xface niem ikon ale jest pasek menu, a przy logowaniu od razu pokazuje się konsola xterm, ale przy logowaniu sie przez konsole jest nadal normalnie

lukaszw

  • Gość
Błąd przy logowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-01, 16:54:31 »
Z tego co mi wiadomo to wpisując startx z konsoli uruchamiasz nową niezależną sesję, więc być może dlatego ci się system wtedy odpalił normalnie.
Prawdopodobnie też to jaki masz menadżer X też nie ma znaczenia ponieważ można używać różnych menadżerów do różnych środowisk graficznych.
W menadżerze logowania masz możliwość wyboru jaką sesję uruchomić.
Konsola o nazwie xterm to jest w lxde chyba.
Może gryzą ci się menadżery bo choć możesz mieć ich kilka zainstalowanych to jeden musi mieć pierwszeństwo.
Usuniecie konta to dosyć radykalny krok.

d3zynh

  • Gość
Błąd przy logowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-04, 03:26:04 »
Zobacz co pisze w logach systemowych. Podaj i zobaczymy. Dodaj jeszcze jaką masz grafikę.