Nowe posty

Autor Wątek: moj tata jest hackerem =D  (Przeczytany 6494 razy)

lucaskrakow

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« dnia: 2005-10-14, 01:27:42 »
witajcie
bardzo prosze o wyrozumialosc ale jestem swiezszy niz maka na chleb :)
probuje zainstalowac  slacka 10.2 na 2 dyskach 80G ustawionych na mirrora
niestety po botowaniu (raid.s)  aby zainstalowac system nalezy jak zawsze pozakladac partycje
i tak cfdisk nie widzi  nic a w fdisku niedziala mi zadna komenda

dyski sa podpiete pod osobny kontroler
dyski sa widziane podczas botowania
w biosie kontrolera  sa ustawione jako aktywne i do botowania

zerkalem tu po forum za podobnym tematem ale jakos zaden mi nic nie przyblizyl dla tego postanowilem napisac
a jak na zlosc moj angielski jest potwornie slaby co u nie mozliwia  mi nawet wsarcie sie zagranicznymi stronami:(
Dziekuje za wszelka pomoc
Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-14, 08:15:11 »
2005-10-14 01:27:42 lucaskrakow napisał:

> witajcie
 > bardzo prosze o wyrozumialosc ale jestem swiezszy niz maka na chleb :)
 > probuje zainstalowac  slacka 10.2 na 2 dyskach 80G ustawionych na mirrora
 > niestety po botowaniu (raid.s)  aby zainstalowac system nalezy jak zawsze pozakladac partycje
 > i tak cfdisk nie widzi  nic a w fdisku niedziala mi zadna komenda
 >
 > dyski sa podpiete pod osobny kontroler
 > dyski sa widziane podczas botowania
 > w biosie kontrolera  sa ustawione jako aktywne i do botowania
 >
 > zerkalem tu po forum za podobnym tematem ale jakos zaden mi nic nie przyblizyl dla tego
 > postanowilem napisac
 > a jak na zlosc moj angielski jest potwornie slaby co u nie mozliwia  mi nawet wsarcie sie
 > zagranicznymi stronami:(
 > Dziekuje za wszelka pomoc
 > Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-14, 08:17:26 »
przepraszam.. przypadkowe klikniecie na dodaj ;-)

podejrzewam, ze dysk w raid\\'zie jest widizany jak urzadzenie scsi, czyli /dev/sdX

czyli sprobuj:
cfdisk /dev/sda

lucaskrakow

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-16, 14:55:16 »
2005-10-14 08:17:26 chmooreck napisał:

> przepraszam.. przypadkowe klikniecie na dodaj ;-)
 >
 > podejrzewam, ze dysk w raid\\'zie jest widizany jak urzadzenie scsi, czyli /dev/sdX
 >
 > czyli sprobuj:
 > cfdisk /dev/sda


hmm
ale ja po kazdej komendzie otrymuje
Unable to open \\"parametry komendy\\" np /dev/sda

dla mnie to tak wyglada jak by system nie widzial dyskow
bo np cd roma  widzi

adex

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-13, 19:56:10 »
Witam !!!!
Niewiedzialem gdzie dac tego posta i jak go nazwac wiec jest gdzie jest i nazywa sie jak nazywa ;D

A problem jest w tym ze wyjechalem na tydzien i moj genialny tata zainstalowal na windowsie 3 antywirusy =D i po kilku dniach dzwoni do mnie i sie pyta jest grane bo komputer po wlanczeniu sie zawsiesza i wylancza. Probowalem zformatowac dysk c: ale przy wlanczaniu sie instalatora pokazuje sie napis "sprawdzanie konfiguracji systemu" i potem nic sie niedzieje. Wpadlem na pomysl aby zamontowac dysk c: na linuxe (Aurox 10.1) i usunac katalogi z antywirusami, ale z tego co wiem to partycje windowsowskie sa tylko do odczytu :/ wiec prosze was o pomoc bo musze napisac prace na programowanie i bardzo mi jest potrzebny komp =D

Maciek_Rutecki

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-13, 20:45:20 »
2005-10-13 19:56:10 adex napisał:

> Witam !!!!
 > Niewiedzialem gdzie dac tego posta i jak go nazwac wiec jest gdzie jest i nazywa sie jak nazywa
 > ;D
 >
 > A problem jest w tym ze wyjechalem na tydzien i moj genialny tata zainstalowal na windowsie 3
 > antywirusy =D i po kilku dniach dzwoni do mnie i sie pyta jest grane bo komputer po wlanczeniu
 > sie zawsiesza i wylancza. Probowalem zformatowac dysk c: ale przy wlanczaniu sie instalatora
 > pokazuje sie napis "sprawdzanie konfiguracji systemu" i potem nic sie niedzieje.
 > Wpadlem na pomysl aby zamontowac dysk c: na linuxe (Aurox 10.1) i usunac katalogi z
 > antywirusami, ale z tego co wiem to partycje windowsowskie sa tylko do odczytu :/ wiec prosze
 > was o pomoc bo musze napisac prace na programowanie i bardzo mi jest potrzebny komp =D

NTG

Masz w windowsie tryb awaryjny...

--
Maciek

kruk203

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-13, 20:52:55 »
A co maja trzy antywirusy do formatowania??Możesz mieć sześć i format pójdzie prawidłowo przeciez formatujesz pod dosem...

adex

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-13, 23:12:06 »
no tak ale niemoge wejsc do dos'u i czy jest sposob aby usunac z partycji windowsowskiej pliki przez linuxa :/ ?

bergo

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-13, 23:44:28 »
2005-10-13 23:12:06 adex napisał:

> no tak ale niemoge wejsc do dos'u i czy jest sposob aby usunac z partycji windowsowskiej pliki
 > przez linuxa :/ ?
 >


Tak jest - weż wyjmij dysk. Idź do kumpla co ma windę. Włóżcie dysk do kompa. Odpalcie kompa. Wyczyście dysk czy co tam chcesz i wracaj do siebie (tylko dysku nie zapomnij).

xis

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-13, 23:49:03 »
A nie lepiej sformatować ją z poziomu Linuksa na fat32? Windows w trakcie reinstalacji zapyta o konwersję do NTFS i po kłopocie.

Jeśli jesteś pewien, że chcesz usunąć wszystkie dane z partycji windowsowej to wykonaj

mkfs.vfat -F 32 /dev/hdXY

gdzie hdXY to oczywiście oznaczenie windowsowej partycji.
Taka partycja będzie sformatowana w Fat32, ale jeśli chcesz mieć na niej NTFS to windows powinien dać sobie radę z konwersją.

de_laurent

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-10-13, 23:53:33 »
Usun patrycje z winda w np. cfdisk, zaloz ponownie i po klopocie... Jezeli masz ta patrycje na fat32, to nie ma z usunieciem plikow zadnego problemu, jezeli na ntfs, to pewnie tez jest sposob - ale nie pomoge, bo nie mam windowsa...

kruk203

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-10-14, 07:56:40 »
Odpal z płyty Xp kompa w czasie gdy masz do wyboru operacje na partycjach usuń partycję ze starą windą(pewnie dysk C ) załóż nową partcję i instaluj.
Jeśi nie pójdzie w tym przypadku to masz problem sprzetowy.
Jeśli chodzi o linuxa to możesz formatować ale Twój  F4 wymaga ręcznego zamontowania partycji windosowej ja uzywam Mandrake od lat i mój system widzi partycje z windą jak swoje bez zbędnych zabiegów.

mati1234

  • Gość
moj tata jest hackerem =D
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-11-05, 17:28:19 »
2005-10-14 07:56:40 kruk203 napisał:

> Odpal z płyty Xp kompa w czasie gdy masz do wyboru operacje na partycjach usuń partycję ze starą
 > windą(pewnie dysk C ) załóż nową partcję i instaluj.
 > Jeśi nie pójdzie w tym przypadku to masz problem sprzetowy.
 > Jeśli chodzi o linuxa to możesz formatować ale Twój  F4 wymaga ręcznego zamontowania partycji
 > windosowej ja uzywam Mandrake od lat i mój system widzi partycje z windą jak swoje bez zbędnych
 > zabiegów.

Ja jakos nie widze probelmow w usuwaniu plikow z partycji Windowsa spod Linuxa no chyba ze masz ntfs, to najlepiej podlacz dysk do innego kompa jak ktos juz zauwazyl.