Nowe posty

Autor Wątek: Problem z internetem na fedora 4  (Przeczytany 2843 razy)

fishman4

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« dnia: 2005-10-13, 10:58:09 »
moj problem polega na tym ze mam partycje /usr (czyli tam gdzie sie instaluja pakiety) za mala zeby zainstalowac to co chce. czy jest mozilowsc zmienienia czego zeby np domyslnym katalogiem do instalacji pakietow np. prze apt-get byl jakis inny niz /usr?

kamikaze

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-13, 15:51:59 »
2005-10-13 10:58:09 fishman4 napisał:

> moj problem polega na tym ze mam partycje /usr (czyli tam gdzie sie instaluja pakiety) za mala
 > zeby zainstalowac to co chce. czy jest mozilowsc zmienienia czego zeby np domyslnym katalogiem
 > do instalacji pakietow np. prze apt-get byl jakis inny niz /usr?

Najlepiej powieksz partycje lub zrób porządek odinstalowująz zbędne paczki, moze przyda sie deborphan.

fishman4

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-13, 18:15:27 »
2005-10-13 15:51:59 kamikaze napisał:

> 2005-10-13 10:58:09 fishman4 napisał:
 >
 > > moj problem polega na tym ze mam partycje /usr (czyli tam gdzie sie instaluja pakiety) za
 > mala
 >  > zeby zainstalowac to co chce. czy jest mozilowsc zmienienia czego zeby np domyslnym
 > katalogiem
 >  > do instalacji pakietow np. prze apt-get byl jakis inny niz /usr?
 >
 > Najlepiej powieksz partycje lub zrób porządek odinstalowująz zbędne paczki, moze przyda sie
 > deborphan.


ale mi chodzi o to czy bez usuwania zbednych pakietow da sie zmienic ten domyslny katalog do instalacji...

what

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-12, 23:20:33 »
Witam. Mam pewien problem otoz internet chodzi mi bardzo powoli i mulasto :/ wiekszosc stron sie nie otwiera... praktycznie tylko Onet.pl
Kiedy wlaczylem sciaganie sciagalo szybko.
Czym to moze byc spowodowane? Jestem w sieci Lan, Router D-linka ze switchem (na windowzie chodzi ok wszystko). Prosze o pomoc :D ew. jakies rady jak skonfigurowac siec.
Aaa i uzywam gnome'a.

bizonek

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-14, 09:35:03 »
2005-10-12 23:20:33 what napisał:

 > Aaa i uzywam gnome'a.

A co to ma do znaczenia ;/ ja tez :|

Tylko u ciebie tak dziala czy u innych w sieci tez tak muli

Zmien serwer na Linux'a postaw sobie HFSC i ustaw marki na www, bind itp

Rabarbar

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-14, 15:14:13 »
Czy instalowales na nowo przeglądarke internetową lub robileś jej upgrade'a?

what

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-17, 22:29:26 »
Niemoge postawic serw na linuxie bo niemam pc drogiego  neostrade obsluguje roter. Mam zainstalowane pare przegladarek i na kazdej jest to samo. Kiedy pinguje adresy np google albo onet ping jest w porzadku...
Moze cos w ustawieniach sieci trzeba zmienic niewiem nieznam sie jestem newb dlatego tu pytam :/

Offline Mariusz Nagoda

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-17, 23:14:11 »
2005-10-12 23:20:33 what napisał: nagodamariusz

Witaj, miałem podobną sytuacje na mandrake 10.1 tez router dlinka i nic nie wskuralem. Net chodził mi normalnie tylko na Operze i tylko w wersji 7.23 a ftp działolo elegancko na kazdej przeglądarce.To ja administruje siecią i wszystkie kombinacje ustawien routera próbowalem nic nie pomogło. Na  innych distro działo sie to samo. próbowalem z ustawieniami MTU ale tez nic. Ostatnio zainstalowalem Pclinux-a z KDE 3.4.1 tak z ciekawosci jak wygląda i o dziwo wszystko działa jak należy wiec polecam pclinuxos ktory jest zrobiony w oparciu o mandraka tyle ze zamiast urpmi ma apt-get, no i jest po angielsku.Moze w wersji 2006 juz to bedzie naprawione( oby).

andriusza1

  • Gość
Problem z internetem na fedora 4
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-17, 23:14:19 »
2005-10-17 22:29:26 what napisał:

> Niemoge postawic serw na linuxie bo niemam pc drogiego  neostrade obsluguje roter. Mam
 > zainstalowane pare przegladarek i na kazdej jest to samo. Kiedy pinguje adresy np google albo
 > onet ping jest w porzadku...
 > Moze cos w ustawieniach sieci trzeba zmienic niewiem nieznam sie jestem newb dlatego tu pytam
 > :/
A ja ci odpowiem na twoje pytanie ktore cie dreczy. Niestety D-Link nie wspiera wogole linuksa, rownież go mialem przez miesiąc i go zwrocilem do sklepu, bo mowielm im ze mam linuksa, a niestety (chociaz mi akurat nie mulił) mi sie rozlaczal net tak 2-3 razy na minute po 3-10sek :( I wlasnie wyczytalem ze jak np modem adsl z wyjciem eth to tylko nie D-Link, a pod windowsem smigal