Nowe posty

Autor Wątek: Jaki Linux dla mnie?  (Przeczytany 12328 razy)

sasha666

  • Gość

protector

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-12-02, 23:04:32 »
Mam chyba mały problem bo instalka ma tylko 340MB nie za mało?
Jak nie to super

A teraz sobie szukam jak mieć 2 systemy na 1 dysku

EDIT: Jade z instalacją

lukaso666

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-12-02, 23:34:57 »
Cytat: protector
Mam chyba mały problem bo instalka ma tylko 340MB nie za mało?
Jak nie to super
Pobrałeś pewnie wersję core Archa. Zainstalujesz oczywiście system, ale poczytaj o co kaman i co musisz zrobić po instalu.

Cytat: protector
A teraz sobie szukam jak mieć 2 systemy na 1 dysku
Informacji na ten temat jest od groma... Jeśli jednak chcesz mieć windę i Linuksa na jednym kompie, pamiętaj, że najpierw musisz zainstalować windę. Odpowiedź na pytanie dlaczego, znajdziesz w necie w parę sekund...

LenkiPL

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-12-03, 18:03:38 »
To i moze ja sie wypowiem co na ten temat mysle. Jestem tym "malolatem", ale nie potrzebowalem w/w "kopa rozruchowego", zaczalem sciagac linuxy. testowalem i pozostalem przy debinie ( powiem, ze tez jestem poczatkujacym ), wiec jak sobie nie radze, a rzeczy, ktore znajde w sieci nie wystarcza, to dopiero pytam, ale sa ludzie rozni i jeden woli sie spytac, niz poszukac, ale taki jest juz swiat i tak newbie powinien dostac odpowiedz, ale powinno mu sie zwracac uwage i robic nawyk szukania i googlowania. Denerwuje mnie to jak ktos kto ledwo co ogarnia Linuxa, zgrywa wielkiego medrca, gdy rozmawia z jakims nowym w tym temacie, a w rzeczywistosci sam sobie nie radzil z takmi problemami jak on.
Tez myslalem nad Archem i napewno go wyproboje, ale narazie mam taki sprzet, ze nie mam zamiaru zmieniac stabilnej wersji debiana 5.0 ( z ktora czasem tez mam problemy ), w kazdym badz razie, Arch bedzie duzo lepszy, niz jakis Linux z graficznymi programami (robiace wszystko za nas) i tak nawiasem, ucz sie konsoli, bo to bostwo i dzieki niej najlatwiej nauczyc sie linuxa.

PS. Sam jestem w pewnym sensie "newbie" sadzac po mojej ilosci postow, ale poprostu, juz dawno mnie nauczono na innych forach ( o innej tematyce) googlowania i dopiero wczoraj zalozylem konto, bo mam problem z ALSA.

lukaso666

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-12-03, 18:47:21 »
LenkiPL, masz u mnie piwo! ;) Wytłumacz proszę to, co napisałeś tym, którzy za cholerę nie potrafią zrozumieć, że newbie, to nie kaleka i doskonale potrafi poradzić sobie z wieloma małymi linuksowymi problemami, jeśli tylko chce!
Cóż, może oni czytają Twoje słowa i wreszcie coś zakumają...
Pozdrawiam!

sirmacik

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-12-16, 03:11:44 »
Cytat: bartos2000
Jak już rzucacie linkami to nie do jakilinux.org, info tam są niezbyt aktualne, quiz jest również niemiarodajny, już lepiej tu kierować newbie: http://linuxiarze.pl/index.html
Mogę jedynie powiedzieć że intensywnie pracujemy nad aktualizacją i bardzo chętne przyjmiemy wszelkie formy wsparcia i współpracy (:

kadzislaw

  • Gość
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-12-25, 10:27:32 »
Podpinam się pod temat, bo nie chcę zakładać nowego wątku, jak coś to proszę admina o info to przeniosę.
Na początku, jako że nie znalazłem odpowiedniego działu - chciałem się przywitać.
Do rzeczy - do dzisiaj nie myślałem nigdy o Linuxie - do dzisiaj. Zawsze pracowałem na jedynie słusznej windzie. Ale wszedłem w posiadanie Toshiba Satellite Pro 4600 - tutaj jego specyfikacja: http://www.aranet.pl/sklep/specyfikacja/toshiba_satpro4600.htm - ja mam ramu 256. Nie jest to młody sprzęt i jego parametry nie powalają. Chciałbym go przeznaczyć na zabawę z Linuxem  - wczoraj próbowałem odpalić na nim Puppy Linux 5.01, ale nie poszło.
I teraz zasadnicze pytanie: co na nim pójdzie z czym dam sobie radę na początek - jakieś tam ogólne pojęcie mam o komputerach, kiedyś nawet w technikum zapoznałem się z podstawami DOS - ale to bardzo dawno było. Zależy mi na dostępie do netu (ma wifi) i na odtwarzaniu filmów - na początek tylko tyle, a dalej zacznie się zabawa.
Z góry dzięki.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Jaki Linux dla mnie?
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-12-25, 11:34:18 »
Cytat: kadzislaw
Podpinam się pod temat, bo nie chcę zakładać nowego wątku, jak coś to proszę admina o info to przeniosę.
Cześć.
Nic już nie będziemy przenosić, ponieważ nowe wątki typu "Jaki Linux dla mnie" lecieć i tak będą z miejsca do kosza.
Powód jest prosty.
Jedno Twoje pytanie, a 100 różnych odpowiedzi, gdzie każdy będzie zachwalać swoje distro, a Ty będziesz dalej zdezorientowany.

Podpowiem tylko Tobie o kilku niezbędnych dla Ciebie rzeczach.
1. Zapoznaj się z distrami z lekkim środowiskiem graficznym.
2. Zapoznaj się z komendami w Linuksie.
3. Poprawne wypalanie ISO.
4. Bootowanie i ustawienia bootowania płyty instalacyjnej.
5. Distra tzw. LiveCD, które nie wymagają od razu instalacji, a można je wypróbować.

Wszystkie informacje na powyższe tematy znajdziesz po prostu za pomocą google.

Wątek do zamknięcia
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version