Nowe posty

Autor Wątek: Problem z KDE 4.5.2  (Przeczytany 3398 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Problem z KDE 4.5.2
« dnia: 2010-11-06, 10:24:09 »
Na początek trochę specyfikacji.

1. Mandriva 2010.1 64 bit
2. KDE 4.5.2
3 Karta graficzna GeForce GTX 285
4. Sterownik karty graficznej 260.19.12

Po zainstalowaniu systemu wraz z KDE 4.5.2 zauważyłem, że dzieją się cuda.

1. Gdy przeniosę ikonę z pulpitu do kosza to ona nie znika. Muszę odświeżyć klawiszem F5

2. Gdy włączam edycję menu KDE to pojawia się takie coś


3. Gdy próbuję wejść w usługi KDE to mam takie coś



Zauważyłem, że te wszystkie problemy związane są z PulseAudio (już pulseaudio nie rozwala tylko dźwięku ale i grafikę ;) )
Gdy je wyłączę to dzieje się to wszystko to co opisałem powyżej a w procesach nie uruchamia się kded4


Gdy włączę PulseAudio to wszystkie te problemy znikają i wszystko działa jak należy



Ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiego dziwnego zachowywania się KDE i jak rozwiązać ten problem? Wolałbym nie korzystać z PulseAudio ponieważ przy włączonym PulseAudio mam problemy z uzyskaniem dźwięku na wyjściu DVI karty graficznej.

starach

  • Gość
Problem z KDE 4.5.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-06, 11:20:45 »
Zmienić sterowniki. Od jakiegoś już czasu na karty graficzne jest instalowany jakiś kontroler dźwięku HD, więc może ci to pomoże.

"Po zainstalowaniu systemu wraz z KDE 4.5.2 zauważyłem, że dzieją się cuda." Zdziwiłbym się tylko jakbyś miał CUDA na karcie ATI. ;)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Problem z KDE 4.5.2
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-06, 12:54:54 »
Cytat: starach
Zmienić sterowniki. Od jakiegoś już czasu na karty graficzne jest instalowany jakiś kontroler dźwięku HD, więc może ci to pomoże.
Do kart nvidii są jakieś kontrolery dźwięku? Chyba ona nie ma w sobie karty dźwiękowej tak jak ATI a dźwięk pobiera z wewnętrznego wyjścia SPDIF płyty głównej.

Skłaniałbym się raczej ku temu, że to wina nowego KDE ponieważ na KDE 4.5.0 na tych samych sterownikach do karty graficznej problem nie występował. Jeśli nie znajdę rozwiązania to powrócę do starego KDE ale nie chce mi się tak szybko poddawać więc na razie szukam sposobu na naprawienie KDE 4.5.2

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Problem z KDE 4.5.2
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-07, 23:09:43 »
Pclinuxos ma już kde 4.5.3, a mandriva pewnie na czasie będzie miała aktualizację -może zaczekaj i sprawdź czy naprawili ten problem. Pozdrawiam