Nowe posty

Autor Wątek: Problem z myszą i modemem  (Przeczytany 4827 razy)

pavon147

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« dnia: 2010-09-06, 23:13:12 »
Gdy przechodzę z Win$hit'a na Ubuntu 9.10 to nie działa mi mysz. Muszę wtedy odłączyć ja i wpiąć ponownie, wtedy wszystko gra (mysz jest na USB ofc). Natomiast, gdy od razu wchodzę na Ubuntu to mysz działa, ale nie mogę połączyć się z internetem (modem Sagem Fast 800), muszę zrobić to samo co z myszą i wtedy jest już ok.
Czego to może być wina?

btw, łączę się z internetem poprzez linneta, ten sam problem był przy UbuDSL, ale wydaje mi się, że to nie wina programu chociaż modem jest zsynchronizowany.

ra-v

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-07, 16:52:07 »
Po przełączeniu z Win na Lin zaczekaj na GRUBie i wciśnij reset na obudowie, odpal Linuxa i zobacz czy coś się zmieniło. Jedyne co mogę doradzić na tą chwilę to sprawdzenie czy wyszedł nowszy BIOS na twój komp.

U mnie też czasem zaświruje z modemem, tj. "pika" coś na płycie po resecie. Zatrzymuje się po teście RAMu i potem piszczy. Muszę przed włączeniem kompa odłączać modem. Jaka jest zasada to nie wiem - być może po miękkim resecie coś mu nie pasuje (obstawiam problem sprzętowy) a po twardym będzie ok.

jk33

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-07, 20:36:04 »
Jeśli chodzi o modem, to miałem podobny przypadek, ale nie pamiętam co zrobiłem żeby działało niestety.
Generalnie chodzi o to, że z jakiegoś powodu nie ładuje Ci się firmware do modemu jeśli jest podłączony już przed startem Linuksa. Jeśli Windows wcześniej załaduje firmware, to wszystko jest ok. Jeśli podłączysz modem w trakcie pracy systemu, to system poprawnie ładuje firmware.
Upewnij się że masz zainstalowany firmware do modemu w /lib/firmware/ueagle-atm.
Jeśli masz, a mimo wszystko są problemy, to spróbuj dopisać do /etc/rc.local
rmmod ueagle-atm
modprobe ueagle-atm

pavon147

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-09-09, 15:27:52 »
w /lib/firmware/ueagle-atm mam firmware. Dopisałem to co trzeba do pliku rc.local
Zobaczę czy zadziała. Tylko ta mysz mnie jeszcze zastanawia.
Resety oczywiście pomagają, ale to tak jakbym włączał na nowo komputer, a tu nie o to chodzi, w każdym razie dzięki za pomoc, jeszcze się tutaj odezwę czy ten modem działa czy nie.

pavon147

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-09-10, 23:28:20 »
Modem działa już prawidłowo, wpis do pliku załatwił sprawę, ale za to przy bezpośrednim starcie Ubuntu, czy też po Windows'ie to trzeba rozłączać mysz, ale z tym chyba nie da się już nic zrobić. Dzięki za pomoc!

ra-v

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-09-11, 19:46:41 »
@jk33 - coś czuje że mi podsunąłeś pomysł z tym rc.local, akurat do modemu:D
Bo tak naprawdę zanim włożę modem to muszę zrobić "rmmod option" albo (uwaga!) włożyć pendrive, potem modem - co jest dla mnie do dziś niezrozumiałe. Tak więc biorę się za sprawdzanie, po kilku zgaszeniach kompa sprawdzę jak to działa.

chenhongjuan

  • Gość
Problem z myszą i modemem
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-09-13, 03:22:02 »
Cytat: pavon147
louis vuitton
Zobaczę czy zadziała. Tylko ta myszlouis vuitton bag mnie jeszcze zastanawia.
Resety oczywiście pomagają, ale to tak jakbym włączał na nowoauthentic louis vuitton komputer, a tu nie o to chodzi, w każdym razie dzięki za pomoc, jeszcze się tutaj odezwę czy ten modem działa czy nie.
Modem działa już prawidłowo