Nowe posty

Autor Wątek: OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3  (Przeczytany 5072 razy)

ra-v

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« dnia: 2010-09-01, 10:07:54 »
OS: Feodra 10

Komunikat:
/opt/openoffice.org3/program/soffice.bin: error while loading shared libraries: libuno_sal.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
Zaktualizowałem, a raczej zainstalowałem 3.1 zamiast starszej 3.0 i mam taki krzak dla wszystkich programów OO3. Skąd to ustrojstwo wziąć?

Instalacja 3.2 w ogóle instalacja nie startuje, w najlepszym przypadku nie może otworzyć sesji X-ów czy coś, w najgorszym nie robi nic).

sasha666

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-09-01, 12:50:36 »
Poszukaj gdzieś tej biblioteki, może ręcznie ją wyciągnij z pliku instalacyjnego openoffice (i tak chyba będzie najprościej). Jest tez opcja ze masz już gdzieś tę bibliotekę (współpracującą z innym programem) i trzeba tylko ją skopiować do bibliotek openoffica (ja raz miałem taką sytuację), szukanie bibliotek to nie filozofia, masz google, stronki z bibliotekami do różnych dystrybucji czy programów, powodzenia ;)

ra-v

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-09-01, 15:09:33 »
Nie mam teko pliku na dysku, a pakietu ze starszego OO nie zainstaluje bo jest konflikt z nowszym OO..

sasha666

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-09-01, 15:13:15 »
Jeżeli masz tę bibliotekę w starszej wersji OO to ręcznie wyciągnij tylko ją (nie instaluj pakietu) i ręcznie wstaw tam gdzie jej miejsce.

ra-v

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-09-01, 16:43:13 »
rpm2cpio wyciagnałem ten plik + kilka innych których potrzebował ale przy odpalaniu mam takie cuś.
$ openoffice.org3
The application cannot be started.
The component manager is not available.
$ openoffice.org3 -writer
The application cannot be started.
The component manager is not available.
Zrzut ekranu

Co teraz?

sasha666

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-09-01, 18:10:25 »
Cóż, jeżeli wszystkie biblioteki są na swoim miejscu i przy okazji nie pozmieniałeś nic "przypadkowo" to jedyne co mi przychodzi na myśl to to że wersja OO która próbujesz odpalić nie współpracuje z oprogramowaniem jakie posiadasz - http://www.if-not-true-then-false.com/2010/install-openoffice-org-on-fedora-centos-red-hat-rhel/

Obadaj jeszcze ten link:
http://blog.virtec.org/2009/09/open-office-3-error-libuno_salso3/

ra-v

  • Gość
OpenOffice 3.1 nie startuje, bark libuno_sal.so.3
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-09-02, 14:27:11 »
OOO 3.2 udało się zainstalować, ale był podobny problem. OOO3-dev działa, szkoda tylko że nie dodał pozycjo do menu.

Czyli zasada że wersje dev/beta są znowu lepsze od stabilnych w moim przypadku się potwierdziła (vide Chrome, Opera, Firefox, Tlen, Komodo Edit ....)