Nowe posty

Autor Wątek: ISP Config a WebMin (DEBIAN)  (Przeczytany 6345 razy)

zajcev

  • Gość
ISP Config a WebMin (DEBIAN)
« dnia: 2010-08-11, 23:06:33 »
Ostrzegam.. jestem zielonkawy w temacie linuxa..

Mam na serwerze ISP Config w wersji 3.0.1.6 i WebMina w wersji 1.510.
Non stop Apacz sypał błędami o limicie otwartych plików wiec zajrzałem do loga i okazało się ze użytkownik ispconfig nie ma odpowiednich uprawnień do swojej bazy mysql.. nadałem mu je. Od tego momentu przestały działać maile dodane przez Ispconfig.. wirtualne maile, bez kont rzeczywistych użytkowników systemu. Maile wysyłane na te adresy trafiają do kolejki maili.. obejrzałem ją poprzez WebMina.. 210 maili.. odświeżyłem stronę.. już było 76.. kolejne odświeżenie.. 0... :/
dodałem użytkownika o nazwie zgodnej z mailem wirtualnym.. wysłałem maila na ten adres.. i mail doszedł do rzeczywistego (sprawdzone poprzez shell, poleceniem"mail").. wirtualny (poprzez squirrel..) jest pusty

1. Da się zajrzeć chociaż na te maile nie dostarczone czy już bezpowrotnie stracone?
2. CO zrobić żeby te maile z ISPCOnfig zaczęły znów działać?

Z góry dzięki za wszelką pomoc i poszlaki.. :/

zajcev

  • Gość
ISP Config a WebMin (DEBIAN)
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-08-12, 00:35:02 »
pierwsze podejrzenie poda na to że postfix przestał używać bazy danych do konfiguracji skrzynek..

zajcev

  • Gość
ISP Config a WebMin (DEBIAN)
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-08-12, 02:18:55 »
a jednak.. po 1. zniknal modul wymiany danych pomiedzy postfixem a mysql
2. zresetowaly sie ustawienia postfixa dla limitow wiadomosci i skrzynek..
po przywroceniu dziala jak nalezy :)

co do niedostarczonych maili ktore się skolejkowaly a pozniej z kolejki zniknely to pytanie pozostaje w mocy.. wciaz chcialbym zobaczyc co przez ten czas nie dotarlo do mnie.. :/