Nowe posty

Autor Wątek: Ogólna konfiguracja linuxa  (Przeczytany 3106 razy)

  • Gość
Ogólna konfiguracja linuxa
« dnia: 2010-02-13, 05:16:51 »
Mam pytanie. Od miesiąca próbuję się nauczyć konfiguracji linuxa, a chociaż coraz więcej wiem, to zauważam że plików konfiguracyjnych jest multum i nie sposób jest spamietać je na pamięc co który za co jest odpowiedzialny. Hmm... w jaki sposób użytkownicy bardziej zaawansowani (pro ;-)) konfigurują swój systemik. Czy wraz z instalacji latają od dokumentacji do dokumentacji?

P.S. Sorry za te lamerskie pytanie, ale ciekawość mnie wręcz zżerała od miesiąca...

chmooreck

  • Gość
Ogólna konfiguracja linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-13, 11:49:38 »
jakie multum ? 4 na krzyż ;-)
Poza tym konfiguruje się raz długie lata. Z dokumentacji korzystam chętnie wtedy, gdy się nie domyślę co gdzie ma być (czyli dosyć rzadko)...

  • Gość
Ogólna konfiguracja linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-13, 12:00:45 »
Hmm... nie chodzi mnie o np. /etc/passwd /etc/fstab /etc/groups ale np. /proc/sys/net/ipv4/ip_forwarding czy takie tam ciekawe rzeczy, o których wielu nie wie (zwłaszcza lamerów od razu walących do /etc/passwd). Np. cały katalog /proc, /sys, /selinux, /srv? Dla wielu nie ma strony w man

;-(

chmooreck

  • Gość
Ogólna konfiguracja linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-13, 14:27:04 »
/sys i proc to nie są katalogi z plikami konfiguracyjnymi, tylko interfejs jadra, do wszystkiego jest dokumentacja (dystrybuowana wraz ze źródłami). Podejrzewam,ze dystrybucja do selinux'a tez jest (chociaż nie korzystam) ;-)
a co masz w /srv - nie wiem
Dokumentacja jest po to, żeby z niej korzystać.