Nowe posty

Autor Wątek: No więc.. Wypada się przywitać.  (Przeczytany 25205 razy)

kamzor

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« dnia: 2010-01-16, 02:42:05 »
Cześć!

Pamiętam jak dziś datę 6 sierpnia 2009, kiedy to najechałem myszką na przycisk 'Zarejestruj się', wklepałem kilka literek, i napisałem swojego pierwszego posta :)
Teraz, po 4 miesiącach, wiem już że trafiłem na klawą społeczność z którą mogę dzielić swoje zainteresowania. Z uwagi na to iż jest to już mój setny post, postanowiłem, że czas się przywitać. Mam na imię Mieszko i bardzo by mi było miło gdybyście właśnie tak się do mnie zwracali. Pochodzę z Zieleńca (tak, kraina wiecznych śniegów :p), ale aktualnie mieszkam i uczę się we Wrocławiu. Na co dzień szukam nowych wyzwań w informatyce. Czuję się mocno związany z ruchem FLOSS oraz Wolną Kulturą. Rozdaję płyty i uświadamiam ludzi którzy Linuksa nadal kojarzą z latającymi cyferkami po terminalu a la VT220. Bardzo cenię sobie wolność i niezależność.

Jeśli ktoś siedzi we Wrocławiu, to zapraszam na kawę/herbatę/browarka. Miło byłoby poznać ludzi którzy nie będą się do mnie zwracać nolife.

Pozdrawiam i zapraszam!

ra-v

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-16, 20:42:26 »
FROM: Me
TO: Admins/Moderators
MESSAGE: Przydałby się jakiś dział "Witanko" czy coś żeby każdy użytkownik mógł się przedstawić jeśli zechce.
========

Witam Ciebie na forum:)

ZipoKing

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-16, 20:50:12 »
Cytat: ra-v
FROM: Me
TO: Admins/Moderators
MESSAGE: Przydałby się jakiś dział "Witanko" czy coś żeby każdy użytkownik mógł się przedstawić jeśli zechce.
========

Witam Ciebie na forum:)
Od tego jest między dział Inne/Inne a poza tym też jestem z Wrocławia ;)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-16, 22:38:36 »
Witam ziomka z Sudetów ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-16, 23:53:58 »
Witamy na forum :)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-01-17, 00:39:51 »
@ZipoKing:
Możemy stworzyć dział "Przedstawiamy się"...
Miło wiedzieć kim są stali bywalcy forum :)

Również witam na forum stałego już bywalca jak widzę :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

kamzor

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-01-17, 01:01:20 »
1. Dobrze wiedzieć z kim się rozmawia.
2. Dobrze znać ludzi o podobnych zainteresowaniach.
3. Można by się zwracać do stałych forumowiczów po imieniu ;)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-01-17, 20:57:56 »
Informatycy to sobie mówią po IP :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ra-v

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-01-17, 23:56:37 »
Cytat: roca
Informatycy to sobie mówią po IP :-)
Moje IP 95.40.160.35 :D .... zmienne :P ...współdzielone :P
Chce ktoś jakiś login i hasło czy cuś?:P

Jestem z WLKPolski, z żadnego większego miasta. Konkretne jestem gdzieś w PC/Fedora10/home.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-01-18, 00:04:04 »
Cytat: kamzor
1. Dobrze wiedzieć z kim się rozmawia.
Tego to nigdy do końca nie będziesz wiedział dopóki nie poznasz tej osoby osobiście :) Wiem co piszę, poznałem pewną osobę z pewnego forum a nawet i jeszcze jedną, nawet z tego forum, w realu to zupełnie inne osoby niż wydawałoby się po wypowiedziach na forum :)

Cytuj
3. Można by się zwracać do stałych forumowiczów po imieniu ;)
Moim zdaniem to kiepski pomysł. Po pierwsze, ten temat zginie po dwóch dniach a po tygodniu odejdzie w niepamięć, być może ja i kilku innych kolegów z tego forum zapamięta, że masz na imię Mieszko ale tylko te osoby, które przejrzały ten wątek inni już nie będą znali twojego imienia, więc ciężko od nich wymagać aby pisali do Ciebie po imieniu :)

Po drugie, imię każdego z nas jest powtarzalne a nick na tym forum jest niepowtarzalny. Ja mam na imię Robert, więc jak skierujesz słowa w stylu @Robert a w wątku odpowie ktoś kto też ma na imię Robert to nie wiadomo będzie do kogo piszesz :)

Po trzecie, po to ktoś wymyślił nicki aby ich używać, gdy zwrócisz się do kogoś po imieniu to nie wiadomo będzie do kogo się zwracasz tak na prawdę i może wyjść zamieszanie, bo np. nie każdy będzie pamiętał jak ja akurat mam na imię. Dlatego uważam że lepiej pozostać przy posługiwaniu się nickami :)

Tak poza tym, to również witam :)

Pozdrawiam!

kamzor

  • Gość
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-01-18, 02:43:28 »
@Robert

Być może troszkę źle ująłem to co miałem na myśli.. Chodzi o to iż nie jest to forum np. programistyczne, gdzie duża część tematów tworzona jest przez studentów 'na zaliczenie' bądź osób z zainteresowania uczących się programować z krótkich i małowartościowych kursów. Dążę to tego iż nie piszemy na forum, w którym aktywność większości użytkowników polega na zasadzie 'Zarejestruj -> Zapytaj -> Zapomnij'. Tutejsza społeczność jest kręgiem osób o wspólnej pasji. Nie jest nas w Polsce wielu. Rzadko kiedy na stałe przychodzi nowy forumowicz. Forum to, wydaje mi się przyjazną platformą wymiany wiedzy, oraz doświadczeń pomiędzy zaledwie kilkudziesięcioma aktywnymi użytkownikami.

Nie chodzi mi wcale o to by ktokolwiek miał pamiętać moje, bądź inne imiona. Chodzi mi jedynie o utrzymanie przyjaznej atmosfery między grupą osób stanowiących rdzeń forum.

Tyle na ten temat. Jeśli uważacie że za bardzo 'filozofuję' to przenieście do /dev/null :-)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-01-18, 11:16:33 »
Cytat: kamzor
Nie chodzi mi wcale o to by ktokolwiek miał pamiętać moje, bądź inne imiona. Chodzi mi jedynie o utrzymanie przyjaznej atmosfery między grupą osób stanowiących rdzeń forum.
Chyba, że tak :) Ten pomysł popieram ale przydałby się większy porządek na forum o czym wspominałem już w innym wątku :)

Pozdrawiam!

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-01-18, 12:09:52 »
Jestem za nickami.
Podawanie do wiadomości ogólnej swego imienia i nazwiska na stronach społecznościowych, forach itp to zajeżdża mi naszą-klasą, która to powinna nazywać się już raczej "nasza-prywatność".
Nie muszę chyba przytaczać przykładów co z takimi danymi można zrobić, jeśli ma się złe zamiary.

Oczywiście jeśli tylko ktoś sobie tego życzy to moim skromnym zdaniem może się przedstawiać z imienia i nazwiska - jego to wola.

Przy wielu nickach na niniejszym forum istnieją również odnośniki do stron www tychże użytkowników, z ewentualnie większą "dawką" informacji o nich samych.
Myślę, że to wystarczy.

Pozdrawiam


p.s
Zawsze możecie się do mnie zwracać po prostu Darku ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-01-18, 17:09:17 »
Cytat: Lord Darius
Zawsze możecie się do mnie zwracać po prostu Darku ;)
A możemy per "Lordzie"? :P

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
No więc.. Wypada się przywitać.
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-01-18, 18:54:57 »
Cytat: scool
Cytat: Lord Darius
Zawsze możecie się do mnie zwracać po prostu Darku ;)
A możemy per "Lordzie"? :P
Nie ma sprawy.
Tytuł Lorda jest na tyle prawdziwy, bo nadany przez Bractwo  Sudeckie.

Jak sobie życzysz.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version