Nowe posty

Autor Wątek: modem option icon 225 a nowy kernel  (Przeczytany 2886 razy)

mfludek

  • Gość
modem option icon 225 a nowy kernel
« dnia: 2009-12-29, 16:30:10 »
Od dwóch dni próbuję zainstalować na swoim xubuntu 9.10 modem option icon 225. Bez skutku. Więcej napsułem i nainstalowałem nowych, niepotrzebnych programów. Pewnie dlatego, że znam się na tym tyle co nic.

Dotychczas wypróbowałem:
1. instalację hso driver - odradzono mi go na angielskim forum ponieważ podobno mój kernel już ma ten sterownik. Powstaje pytanie czy musze go jakoś aktywować, czy może nic nie muszę robić?
2. instalację rezero - odradzono mi ponieważ podobno jest jego bardziej stabilny zamiennik ozerocdoff
3. instalację ozerocdoff - chyba mi sie udało zainstalować za pomocą komend cd, make etc, choć nie jestem pewien czy mi to wyszło, bo żaden komunikat, że wszystko jest ok, mi nie wyskoczył. Jak sparwdzić, czy dobrze go zainstalowałem?
4. pobrałem program umtsmon, ale nie wiem jak go zainstalować. Próbowałem ze trzy razy. Jak sprawdzić czy udało mi się go zainstalować?
5. pobrałem zamiennie program network manager, ale nie wiem, jak go zainstalować
6. próbowałem pgprs, ale ten program chyba nie ma mozliwości wybrania portu HS, który obsługuje mój modem. Chciałbym zatem się pgprs pozbyć. Ale jak?
7. Global3g - jedyny program, który zadziałałał, ale jest płatny. Jak mogą istnieć płatne programy na linuksa? W pale sie nie mieści. Przecież zainstalowałem go tylko po to, żeby był darmowy. Na razie działam na wersji trial.

Byłbym ogromnie wdzięczny za łopatologiczną pomoc, co mam zrobić. Ale naprawdę łopatologiczną.

ra-v

  • Gość
modem option icon 225 a nowy kernel
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-30, 00:06:21 »
a usb_modeswitch próbowałeś?

kliknij na moje WWW po lewej, tam jest inny modem, inny system. Masz 3 sposoby łączenia sie z netem, może któryś zadziała lub choć naprowadzi.

mfludek

  • Gość
modem option icon 225 a nowy kernel
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-31, 13:46:07 »
Nie ma szans. Modemy option są nieco pochrzanione, bo nie używają portów USB, tylko HS3, choć są podłączane do USB. I jak to skonfigurować?