Nowe posty

Autor Wątek: Singularity- nowy lepszy system  (Przeczytany 3820 razy)

zriel

  • Gość
Singularity- nowy lepszy system
« dnia: 2009-12-13, 19:40:58 »
Witam , zaintrygowany artykułem zamieszczonym w aktualnym ,grudniowym numerze czasopisma "CHIP" :  http://www.chip.pl/artykuly/technika/2009/11/singularity-czyli-lepsze-windows  postanowiłem zarejestrować się na największym polskim portalu dotyczącym systemów alternatywnych. Moje pytanie jest następujące : czy ktoś z grona szacownych użytkowników tego portalu miał już do czynienia z tym systemem ? Z tego co piszą można ten system pobrać bezpłatnie ze strony Microsoftu, ale działa tylko w trybie tekstowym. Być może ktoś już miał z nim do czynienia, i być może jest już jakaś grupa zapaleńców pisząca programy i GUI pod niego. Jestem bardzo zainteresowany tym nowatorskim systemem, gdyż rozwiązania w nim zastosowane są na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjne. Niestety, jak to zwykle z Microsftem bywa, możemy tylko popatrzeć i pobawić się wersja testową,. A jedyną alternatywą dla standardowych okienek są jak zwykle systemy tworzone przez ludzi zrzeszonych wokół ruchu opensource . Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek informacje od osób które już miały styczność z tym systemem. Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum i z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi w tym temacie.

Małolat

  • Gość
Singularity- nowy lepszy system
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-13, 21:27:09 »
To jest zwykły poligon doświadczalny MS. Z tym raczej nic nie zrobisz. Obracam się w tej tematyce ale nie słyszałem od dawna jakiś super nowości o Singularity.

Lepiej zainteresuj się HaikuOS.

zriel

  • Gość
Singularity- nowy lepszy system
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-14, 17:28:25 »
Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście HaikuOS wygląda bardzo ciekawie, mam tylko nadzieje że znajdą się chętni którzy napiszą sterowniki do tego systemu, bo to jest niestety największa bolączka systemów alternatywnych. Z doświadczenia-choć jest ono niewielkie, głównie Mandriva oraz Play LinEx(edycja Extremadury przeznaczona do nauki oraz grania)- wiem że małe są szanse na to żeby linux obsłużył mi mój kontroler SATA w trybie AHCI, a tym samym umożliwił obsługę NCQ, że o akceleracji 3d nie wspomnę bo włączyć ją i skonfigurować to nie lada zagwozdka dla zwykłego użytkownika. Cała nadzieja w tym że twórcy najpopularniejszych edycji dostrzegą potencjał Open CL (Open Computing Langaguige- alternatywa dla Direct Compute Microsoftu oraz CUDA Nvidii) co umożliwiło by szersze wejście linuxa do biznesu. Jeśli chodzi o szybkie przetwarzanie baz danych  czy nowoczesny CAD to żaden procesor nie liczy tak szybko jak karta graficzna wykorzystująca którąkolwiek z tych technologii.