Nowe posty

Autor Wątek: Zabicie procesu  (Przeczytany 2833 razy)

jalezajsk

  • Gość
Zabicie procesu
« dnia: 2005-09-26, 14:57:11 »
witam.mam takie pytanie-mammandrake`a 10 community i system mi robi jakies zrzuty plikow core, i nie wiem co to sa za pliki , do czego sluza,co mam z nimi robic ???
prosze o pomoc! z gory dzieki!

xis

  • Gość
Zabicie procesu
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-26, 16:36:46 »
2005-09-26 14:57:11 jalezajsk napisał:

> witam.mam takie pytanie-mammandrake`a 10 community i system mi robi jakies zrzuty plikow core, i
 > nie wiem co to sa za pliki , do czego sluza,co mam z nimi robic ???
 > prosze o pomoc! z gory dzieki!

Core to plik ze zrzutem programu (core dump). Program, który narusza ochronę pamięci, lub zawodzi w inny sposób zostaje przez system \\'ubity\\', a stan obszaru pamięci, jaki zajmował wcześniej zostaje zrzucony do pliku core. Pliki te są przydatne przy debuggowaniu, czyli śledzeniu poczynań programu w celu sprawdzenia przyczyny błędu.
Najkrócej mówiąc pliki core w Twoim systemie oznaczają, że jakaś aplikacja często się wykłada. Jeśli nie jesteś programistą, to pliki takie na niewiele Ci się zdadzą, możesz zatem wyłączyć ich zrzucanie za pomocą polecenia ulimit.
Najczęściej w pliku /etc/profile można znaleźć linijkę ograniczająca wielkość core do 0 bajtów (czyli de facto wyłączająca ich zrzucanie).
Poczytaj \\'help ulimit\\', by dowiedzieć się więcej o tym poleceniu.

krik

  • Gość
Zabicie procesu
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-26, 07:28:35 »
Witam.
Zapomnialem uzyc screen'a i cos jakos z serwerem shell sie stalo i teraz mam procesy odpalone ktorych nie widac na liscie "ps" a musze je inaczej skonfigurowac i nasowa sie pytanie jak zabic wszystko tak by znikly i te procesy ?

chmooreck

  • Gość
Zabicie procesu
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-26, 08:22:58 »
poczytaj sobie o kill i killall

Xax79

  • Gość
Zabicie procesu
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-26, 10:02:25 »
2005-09-26 07:28:35 krik napisał:

> Witam.
 > Zapomnialem uzyc screen'a i cos jakos z serwerem shell sie stalo i teraz mam procesy odpalone
 > ktorych nie widac na liscie "ps" a musze je inaczej skonfigurowac i nasowa sie
 > pytanie jak zabic wszystko tak by znikly i te procesy ?

Poczytaj no sobie manuala do ps, a potem:
'ps -A' lub 'ps aux' lub ... poczytaj tego manuala :)

krik

  • Gość
Zabicie procesu
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-26, 15:44:42 »
ps -a wyświetla tylko ps a procesy dalej chulaja (procesy sieciowe na ktore moge sie polaczyc)
Jednakze mail do admina poskutkował także dziękuję za szybką odpowiedź oraz za wszelkie starania :]