Nowe posty

Autor Wątek: Jaki linux na serwer (z sambą i mailem)?  (Przeczytany 2724 razy)

rambler_

  • Gość
Jaki linux na serwer (z sambą i mailem)?
« dnia: 2009-11-13, 09:49:57 »
Witam, nie za bardzo znam się na linuxie, ale zainstalowałem clarkConnect, który jest prawie* idealny jak dla mnie.
Po kolei:
- potrzebuję w sieci LAN serwera plików (samba) i poczty WEWNĘTRZNEJ (widocznej tylko w LAN).
- mocno wskazana możliwość konfiguracji przez przeglądarkę internetową z sieci LAN
- dobrze jakby zasoby samby były widoczne w viście/win7
- nic innego nie jest mi potrzebne,
- sprzęt nowy - (supermicro, 4 rdzenie, 4 giga ram, raid1, 2*LAN)

*-clarkConnect jest PRAWIE idealny, bo można tam założyć tylko 10 skrzynek pocztowych (potrzebuję około 70). Po drugie "dziwnie" działają uprawnienia użytkowników w tej sambie. Jest wersja Clarka na wiele skrzynek pocztowych - nie do kupienia w Polsce niestety.....

Szukam więc takiego linuxa (na serwer), który na dzień dobry miałby zainstalowaną (i uruchomioną po starcie ;-)) sambę i serwer mailowy - do konfiguracji z możliwością założenia wielu skrzynek pocztowych.  Konfiguracja mogłaby być nawet bezpośrednio z serwera (niekoniecznie graficzna) byle by była łatwa i przystępnie opisana.
Czy ktoś z doświadczonych użytkowników linuxa podpowie mi, co mogę "w ciemno" zainstalować i będzie spełniało moje "wygórowane" wymagania?
Pozdrawiam serdecznie.