Nowe posty

Autor Wątek: Opera. problem z film.onet.pl  (Przeczytany 29514 razy)

darkhog

  • Gość
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 2010-06-26, 23:39:22 »
Weź poszukaj wtyczki gstreamera i w repo poinstaluj wszystkie paczki gstreamer-plugins-* (good, bad, ugly, itp.). Mi pomogło, jak miałem podobny problem z retro.tvp.pl

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 2010-06-27, 08:49:23 »
Cytat: darkhog
Weź poszukaj wtyczki gstreamera i w repo poinstaluj wszystkie paczki gstreamer-plugins-* (good, bad, ugly, itp.). Mi pomogło, jak miałem podobny problem z retro.tvp.pl
Nie pytam się o inne strony tylko o film.onet.pl który jest specyficzny i ostatnio znów coś się na niej zmieniło. Rozwiązania które działają na innych stronach nie działają na onecie.

Co do wtyczek to

[gienek@stacjonarny ~]$ rpm -qa | grep gstreamer0.10-plugins
gstreamer0.10-plugins-base-0.10.25-2mdv2010.0
gstreamer0.10-plugins-ugly-0.10.12-6.1plf2010.0
gstreamer0.10-plugins-good-0.10.16-3mdv2010.0
gstreamer0.10-plugins-bad-0.10.14-6plf2010.0
Oczywiście nie działają zwiastuny na onecie.

Co do retro.tvp.pl tamtejsze filmiki działają mi prawidłowo.

darkhog

  • Gość
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 2010-06-27, 09:44:00 »
A próbowałeś w innej przeglądarce, np. Firefox? Może to wina Opery? Jeśli tak, to trzeba by zobaczyć na ich bugzillę i ew. zgłosić.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 2010-06-27, 10:47:03 »
Cytat: darkhog
A próbowałeś w innej przeglądarce, np. Firefox? Może to wina Opery? Jeśli tak, to trzeba by zobaczyć na ich bugzillę i ew. zgłosić.
Na konqueror nie działa.

Żeby sprawdzanie było bardziej wiarygodnie to może zwyczajnie kliknij na przykład na ten link i powiedz czy u ciebie działa na innej przeglądarce.

Jeśli ktoś stara się pomóc to miło byłoby żeby chociaż sprawdził to co proponuje sam zrobić.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 2010-06-27, 19:58:09 »
Cytat: Gienek_pa
... i ostatnio znów coś się na niej zmieniło. Rozwiązania które działają na innych stronach nie działają na onecie.
Cześć.
Z pełną odpowiedzialnością powiem iż jest to typowe działanie dla tego portalu.
Powiem Tobie szczerze, że już od dłuższego czasu olewam ich rozwiązania jak i sam portal.
Rozwiązania mające na celu promowanie "jedynego systemu" i aplikacji z tymże działających  - są dla mnie nie do zaakceptowania.

Na szczęście zapowiedzi filmowe można obejrzeć  na pozostałych portalach, które nie wykazują braku polityki i jakby celowych, wrogich działań wobec innych niż "ten jedyny" systemów operacyjnych.

Napisałbym więcej, ale naprawdę szkoda nerwów i czasu. Myślę, że wiesz o co chodzi.

Pozdrawiam serdecznie

I jeszcze jedno.
Fakt faktem jest to wyzwanie aby im pokazać, że nie ma na nas siły.
Wysyłam wici i istnieje szansa, że się coś z tego urodzi.
Proszę jednocześnie pozostałych szanownych Forumowiczów o wkład w całokształt.
Myślę, ze mimo wszystko warto szukać rozwiązań dla powyższego problemu - choćby dla czystej satysfakcji.


-----
Kurdę balans ;)
Gdyby się tak zawzięli webmasterzy ;) to więcej niż połowa serwisów byłaby rozsypana w trakcie przeglądania w IE - rozumiesz?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-06-27, 22:30:15 »
Cytat: Lord Darius
[Cześć.
Z pełną odpowiedzialnością powiem iż jest to typowe działanie dla tego portalu.
Powiem Tobie szczerze, że już od dłuższego czasu olewam ich rozwiązania jak i sam portal.
Rozwiązania mające na celu promowanie "jedynego systemu" i aplikacji z tymże działających  - są dla mnie nie do zaakceptowania.
Promowanie IE uważam, za złe określenie. Ja to nazwałbym celowe blokowanie innych systemów operacyjnych i przeglądarek niż te ze stajni MS.

Cytat: Lord Darius
Na szczęście zapowiedzi filmowe można obejrzeć  na pozostałych portalach, które nie wykazują braku polityki i jakby celowych, wrogich działań wobec innych niż "ten jedyny" systemów operacyjnych.

Napisałbym więcej, ale naprawdę szkoda nerwów i czasu. Myślę, że wiesz o co chodzi.

Pozdrawiam serdecznie
Masz rację ale mnie męczy jeśli coś mi nie działa i skłania to do poszukiwania rozwiązania, szczególnie, że znajomemu który korzysta z Windowsa ale nie z przeglądarki IE onet odpisał w następujący sposób

Od: Grupa Onet.pl SA  [Dodaj do białej/czarnej listy]
Data: Poniedziałek, 5 Stycznia 2009 09:29 [Zmień powiększenie treści listu]
Temat: Re: Uwaga

Witamy,
Dziękujemy za list.

Aby poprawić jakość korzystania z OnetTv, sugerujemy:
- system operacyjny: Windows 2000 lub XP, ( dowolnych typ komputera oraz
połączenia internetowego), przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej
Internet Explorer 5.0 lub nowszej
- program Windows Media Player w wersji 9 lub wyższej.
Z tym poprawieniem jakości to poszli na całość. Chyba ten co to pisał to cierpi na jakąś poważną chorobę psychiczną.

Cytat: Lord Darius
Kurdę balans ;)
Gdyby się tak zawzięli webmasterzy ;) to więcej niż połowa serwisów byłaby rozsypana w trakcie przeglądania w IE - rozumiesz?
Uważam to za takie samo niegodziwe działanie jakie teraz stosuje onet. Uważam, że w internecie powinna obowiązywać wolność i każdy powinien mieć możliwość korzystania z takiego systemu operacyjnego i takiej przeglądarki jakiej chce.
Co do działań onetu to uważam, że o wiele skuteczniejsze byłoby obsmarowanie go przez konkurencyjne serwisy.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-06-28, 10:41:17 »
Cytat: Gienek_pa
Cytat: Lord Darius
Gdyby się tak zawzięli webmasterzy ;) to więcej niż połowa serwisów byłaby rozsypana w trakcie przeglądania w IE - rozumiesz?
Uważam to za takie samo niegodziwe działanie jakie teraz stosuje onet.
Nie zrozumiałeś mnie ;)
Napisałem to z pewną dozą przewrotności.
Oczywisty jest fakt, że w takiej sytuacji w sieci panowałby klimat wojny i totalnego bajzlu.
Tylko właśnie po jakiego grzyba?
Odnoście Twojej postawy wobec zasad funkcjonowania sieci to jest to oczywista sprawa.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-06-30, 09:23:17 »
Szukam pomocy gdzie się da.

Na forum ubuntu ktoś wyciągnął link do tego zwiastuna. Ten link to http://media.onet.pl/media/isnz/201005/ca195bea6b.wmv

Gdy wpiszę go w gxine to zwiastun otwiera się elegancko.

Ma ktoś jakiś pomysł jak skłonić operę lub firefox żeby sama przekazywała link ze zwiastuna do gxine?