Nowe posty

Autor Wątek: yast pod konsole  (Przeczytany 3288 razy)

cicho-ciemny1

  • Gość
yast pod konsole
« dnia: 2009-10-12, 21:41:43 »
Witam. Po pierwszych zabawach z graficznym linuxem postanowiłem postawić następny krok i zainstalowałem sobie debiana w wersji konsolowej. Moje pytanie jest następujące czy istnieje jakiś program pod konsola do zarządzania tak jak jest w graficzym linuxie program yast.

Krzysiek1990

  • Gość
yast pod konsole
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-10-12, 23:14:36 »
Większość dystrybucji ma własny system zażądzania pakietami. W każdym systemie jest pakiet do zażądzania pakietami za pomocą konsolki.

Debian ma chyba słynnego apt.
Wpisz:
#apt-get install pakiet
Zapoznaj się z dokumentacją :) nie jest długa a obsługa tego managera wcale nie jest taka trudna.

cicho-ciemny1

  • Gość
yast pod konsole
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-10-13, 09:30:05 »
Tak to wiem. Służy on do pobierania i instalacji oprogramowania ale chodzi bardziej o konfiguracje np karty sieciowej, monirota, dźwięku itp.

Krzysiek1990

  • Gość
yast pod konsole
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-10-13, 15:21:46 »
Cytat: cicho-ciemny1
Tak to wiem. Służy on do pobierania i instalacji oprogramowania ale chodzi bardziej o konfiguracje np karty sieciowej, monirota, dźwięku itp.
Hmm... Chodzi Ci o konfigurację całego sprzętu.
Tu musisz wkompilować sterowniki w jądro albo na stałe albo jako moduły :)
Wykożystaj:
#lspci
Nie bardzo pomogę Ci w tym bo sam mam teraz problem i próbuję skonfigurować jajo w taki sposób żeby mi działało wogóle :)

Może w jakimś stopniu Ci to pomożę: http://jarekm3.ovh.org/

Jeśli natomiast chcesz używać sterowników z zewnątrz :) nic nie stoi na przeszkodzie aby je potem zainstalować. Większość tego typu softu jest w dystrybucjach.
Spróbuj nawet zainstalować taki sterownik z tej dystrybucji na której się bawiłeś.

Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
yast pod konsole
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-10-15, 21:51:50 »
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji