Nowe posty

Autor Wątek: Narzędzia sieciowe  (Przeczytany 3597 razy)

kamil1114

  • Gość
Narzędzia sieciowe
« dnia: 2009-09-20, 21:04:55 »
Prosiłbym o wytłumaczenie różnic między tymi programami , który jest lepszy i do czego służy i jak go używać. Chodzi mi o takie programy jak: nmap,tcpdump,kismet,aireplay-ng,wireshark.

Z góry dziękuję , szukałem w googlach , ale nie za bardzo rozumiem zapisanych tam treści i to co tam piszę nie sprawdza się w praktyce.
Pozdrawiam
Kamil

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Narzędzia sieciowe
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-21, 00:46:17 »
Kamil, Ty się tu dopominasz regularnego wykładu, albo co najmniej jakiegoś konkretnego art. na ten temat.

Nikt tu nie będzie wklejał swojego doktoratu :-)

Takowe rzeczy znajdziesz na pewno w prasie informatycznej i w sieci.

Zatem poszukaj we wspomnianych miejscach, lub napisz dokładnie, na których funkcjach programu zależy Ci najbardziej, jakie są Twoje oczekiwania, to będzie łatwiej CI pomóc.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kamil1114

  • Gość
Narzędzia sieciowe
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-09-21, 21:34:07 »
Ok , przepraszam , rzeczywiście się trochę rozpędziłem. Mam takie pytanie , czy do przechwytywania pakietów (w których są jakieś dane) jest potrzebne połączenie z siecią , czy można bez połączenia ? I gdybym mógł prosić o podanie paru przykładów używania nmapa , bo wszyscy mówią że to takie dobre narzędzia , a ja na razie nie widzę w nim zastosowania.

kamahan

  • Gość
Narzędzia sieciowe
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-09-21, 23:04:09 »
jak w poprzednim artykule "sieci" kismet i airodump

kamil1114

  • Gość
Narzędzia sieciowe
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-09-21, 23:17:25 »
Z airoduma korzystam , ale kismet mi nie chodzi. Tzn. uruchamia się i na tym koniec, nie wyłapuje żadnych sieci

alsz82

  • Gość
Narzędzia sieciowe
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-09-22, 12:01:14 »
Nalezy posiadac odpowiednia karte ktora mozesz wprowadzic w tryb nasłuchu, jezeli takowa posiadasz, musisz wykonac  nastepujace komendy, a najlepiej stworzyć plik np Start WLAN z zawartoscią:

#!/bin/bash

wlanconfig ath0 destroy
wlanconfig ath0 create wlandev wifi0 wlanmode monitor
ifconfig ath0 up

jezli chcesz wyłaczyc tryb monitor na karcie wlan to piszesz w wierszu polecen , albo tworzysz plik:

#!/bin/bash

wlanconfig ath0 destroy

PAMIETAJ jak stworzysz plik nadaj mu odpowiednie prawa do wykonywania.


Zalezy jakis masz interfejs na karcie WIFI to zmieniasz ath0 na taki jaki masz.

Jezeli masz karte z trybem nasłuchu i nie działa Ci kismet to nalezy go odpowiednio skonfiguraowac i bez problemu działa(jezli posiadzasz Debiana sciezka do konfiguracji :

/etc/kismet/kismet.conf,

jednak nie bede Ci pisał jak to zrobic poniewaz jest tego pełno na google :)

Pozdrawiam