Nowe posty

Autor Wątek: Symulacja klawiatury i myszki  (Przeczytany 10260 razy)

perfect

  • Gość
Symulacja klawiatury i myszki
« dnia: 2009-05-18, 21:50:58 »
Witam,
a więc potrzebuje napisać coś, co do tej pory występowało w futurystycnych filmach sci-fi. Chodzi o to, że komputer "ma przejąć" nad sobą władzę i zrobić mały pokaz tego co potrafi. O ile do włączenia/wyłączenia programów wystarczy system() to już gorzej z bardziej zaawansowanymi rzeczami ;/

Chciałbym, żeby to była krótka prezentacja w której system będzie mówił wygenerowanym głosem (zna ktoś jakiś syntezator mowy brzmiący jak robot?) oraz zrobił parę sztuczek do czego potrzebne mi jest sprawne posługiwanie się myszką (klikanie, przytrzymywanie lpm, przenoszenie myszki z punktu do punktu) oraz klawiaturą (używanie skrótów klawiszowych np. w compizie, pisanie czegoś w edytorze).

Mógłbyś ktoś doradzić jak się do tego zabrać? Znam C++ i linuksa dość dobrze, ale nigdy nie miałem do czynienia z symulacją urządzeń input.

ZipoKing

  • Gość
Symulacja klawiatury i myszki
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-05-18, 22:42:16 »
Prawdę powiedziawszy, nigdy dokładnie takim zagadnieniem nie zajmowałem, ale... swego czasu w związku ze stroną http://www.clickclickclick.com pojawił się w Sieci mały programik, który symulował kliknięcia myszką w określony punkt ekranu - może on nieco pomoże ci w twoim problemie.
IMHO powinieneś nieco bardziej zagłębić się w interfejs samych iksów, który zapewne dostarczy ci wszystkich narzędzi których potrzebujesz (zarówno jeżeli chodzi o emulację zachowań myszy jak i klawiatury).

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Symulacja klawiatury i myszki
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-05-19, 01:28:03 »
Do symulacji głosu polecam espeak, ewentualnie festival.

A symulować zdarzenia (Event-s) w X'ie można za pomocą programu xmacroplay. Albo bezpośrednio przy użyciu bibliotek X11 (jest sporo przykładów w necie).