Nowe posty

Autor Wątek: instalacja-przyjęte standarty  (Przeczytany 2140 razy)

konrad85

  • Gość
instalacja-przyjęte standarty
« dnia: 2005-09-17, 16:18:59 »
/sbin/ldconfig: File /usr/lib/libgcj.so.6.0.0.#prelink#.PMuhN7 is empty, not checked.
/sbin/ldconfig: File /usr/lib/libkmailprivate.so.#prelink#.hlK2xp is empty, not checked.

pojawia sie podczas instalacji albo deinstalacji softu

aaaaa11111

  • Gość
instalacja-przyjęte standarty
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-17, 12:07:16 »
Mam takie niewielkie pytanie:
Czy programy automatycznie instalują się w jakiejś rozsądnej ścieżce(typu /usr/local) czy też trzeba podawać im tę ścieżkę w "configure", takie samo pytanie mam odnośnie bibliotek. I jeszcze jedno:
Czy po zainstalowaniu programu można usunąć folder, z którego był zainstalowany(ten zawierający skrypty "configure" i tym podobne)?

gregus

  • Gość
instalacja-przyjęte standarty
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-17, 16:21:08 »
zazwychaj a raczej zawsze jeśli instalujesz program z źródeł to instaluje się on w /usr/local/bin jego biblioteki w
/usr/local/lib ścieżki do instalacji podane są w pliku make

bergo

  • Gość
instalacja-przyjęte standarty
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-17, 17:11:10 »
> Czy po zainstalowaniu programu można usunąć folder, z którego był zainstalowany(ten zawierający
 > skrypty "configure" i tym podobne)?

Usunąć zawsze możesz, ale pamiętaj, że odinstalowywanie programów ze źródeł wykonuje się pisząc: make install właśnie w tym katalogu gdzie są, jak piszesz, skrypty configure i tym podobne. Niby mógłbyś w chwili gdy chcesz odinstalować ściągnąć źródła, zrobić configure i potem make uninstall - tzn. to ma sens, gdy nie szalejesz z opcjami (w sensie doboru katalogów gdzie ma być wszystko poinstalowane, potem możesz po prostu nie spamiętać do którego były jakie opcje).
Mi się, że najwygodniej jest po instalacji napisać: make clean - to usunie wszystkie pliki .o (czyli śmieci z kompilacji, które ciut zajmują) i zostawi tylko to co było po wykonaniu configure. A potem jak chcesz odinstalować to masz pod ręką :)

Pozdrawiam