Nowe posty

Autor Wątek: Program muzyczny prosty jak Magix  (Przeczytany 4067 razy)

  • Gość
Program muzyczny prosty jak Magix
« dnia: 2009-03-14, 09:06:51 »
Witam.

Chcę zainstalować system Mandriva 2009 i tworzyć na nim muzykę.
Poszukuję programu jak najbardziej zbliżonego do Magix Music Maker, by tworzenie było proste i nieskomplikowane.
Czy na Mandrivie można w jakiś sposób korzystać z internetu Orange Freedom?

Pozdrawiam i moim pierwszym postem witam forumowiczów!

TheUsh

  • Gość
Program muzyczny prosty jak Magix
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-14, 11:04:41 »
Można spróbować odpalić Magix'a przez Wine, ale jakiegoś natywnego programu tego typu nie znajdziesz.

BTW. Lepiej zainwestuj w porządnego DAW'a do tworzenia muzyki i naucz się ją tworzyć, bo Magix to raczej zabawka. Aha i Linux raczej nie nadaje się do tworzenia muzyki ;)

  • Gość
Program muzyczny prosty jak Magix
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-14, 11:07:12 »
hmm, a dlaczego się nie nadaje? nawet jak się ma kartę muzyczną?
czym jest porządny DAW? :D

TheUsh

  • Gość
Program muzyczny prosty jak Magix
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-03-14, 11:25:48 »
Nie nadaje się, ponieważ żaden z porządnych programów DAW (Digital Audio Workstation) nie jest wydawany na tę platformę ;)
Porządne DAWy to np.
Steinberg Cubase
Ableton
Propellerhead Reason
Apple Logic (chociaż to tylko na maka)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Program muzyczny prosty jak Magix
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-03-14, 12:55:30 »
Do tego dodałbym jeszcze FL Studio + masa wtyczek choćby od samego Waves'a. Cool Edit, który teraz się nazywa Adobe Audition + masa wtyczek. FL jeszcze pójdzie na Wine z Cool Editem i niektórym wtyczkami VST już gorzej. Niestety wszystko to jest tworzone dla Windows i czasami dla MacOS.

Według mnie najlepszym narzędziem do tworzenia muzyki jest sprzęt, np. MPC, MPD, na tym wyklepiesz i perkę i skleisz sample, dobry mikserek, compresor/limiter, dobry odsłuch i małe domowe studyjko gotowe. Ja wspieram się programi do tworzenia muzyki, ponieważ nie stać mnie póki co na kosztowne rejestratory twardodyskowe.

Jednak jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na sprzęt zamiast Magiksem, zainteresuj się FL lub Reasone, jednak ten pierwszy jest bardziej do ogarnięcia :) FL Studio można w pełni i legalnie używać w wersji demo, jeden mankament to, że nie można zapisać sesji, ja sobie poradziłem z tym w ten sposób, że zapisuje sobie gotowe sample i gotowe ścieżki do wav a później jak trzeba zrobić aranżację, wrzucam to już na nowo.

Tak na marginesie, kiedyś dwóch producentów muycznych, głównie muzyki hiphopowej, powiedzieli że sprzedali swoją bit maszynę, ponieważ FL Studio oferuje im dokładnie to samo. Ostatnio u kolesia, który zakupił sobie nowe MPD, szuka teraz chętnego, bo stwierdził, że FL również daje mu to samo i nie potrzebnie tylko wydał kasę na FL i na MPD. Ale jedni kochają dedykowany sprzęt a inni wolą mieć wszystko na jednym kompie.

Pozdrawiam!