Nowe posty

Autor Wątek: Problem z klawiaturą w Mandriva 2009 - klawisze Spacji i Z  (Przeczytany 1937 razy)

dudeness

  • Gość
Witajcie. Mam dość dziwny problem. Od kilku dni używam Mandrivy 2009, obok windy, wcześniej bawiłem się również Ubuntu i OpenSuse, ale taki problem mi się nie zdarzył. Do tej pory nie robiłem nic szczególnego poza bawieniem się ustawieniami i pakietami i nie wydaje mi się, żebym w tej kwestii mógł coś pogrzebać. Problem wygląda następująco: dziś w niewiadomych okolicznościach klawisz Spacji oraz Z przestał normalnie działać, reaguje tylko po przytrzymaniu Shifta. Tak jakby na zasadzie twardej spacji. Mówimy tu zarówno o przeglądarce jak i programach biurowych. Nie wiem co z tym zrobić i doprowadza mnie to do pasji. Uprzedzam, że nie mam włączonych żadnych klejących ani powolnych przycisków, choć to pewnie nie wina tego. Moja klawiatura to Trust DS-1700R. To w zasadzie zestaw z myszą. W ustawieniach klawiatury w systemie mam domyślnie Generic 105 klawisz (Itl.) albo coś w tym guście, takiej klawiatury jak moja nie ma na tej liście. Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam