Nowe posty

Autor Wątek: Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?  (Przeczytany 5644 razy)

marekk94

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« dnia: 2009-01-20, 08:13:06 »
Witam jestem użytkownikiem systemu Windows XP i ostatnio mam ochotę na przejście na Linux.
1.Jakiego Wybrać,aby mi się najlepiej z nim pracowało ?
2.Czy Będę Mógł Zainstalować Na Niego:
-Program Do Karty Telewizyjnej
-Steama(cs 1.6)
-Metina
Jeśli tak to jak?
z góry dziękuje :)

Dyzajash

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-20, 09:01:12 »
twoje wymagania spokojnie Ubuntu ,Suse (nie wiem czy wiesz ale to zły dział ;P ) Ale ok : a gry i programy z Windy otworzysz spokojnie programem Wine.

marekk94

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-20, 17:07:35 »
a czy nie będzie jakoś mi przycinał Linux i gry z windy na Linuxie ??
Mój Sprzęt:
-Procesor Intel Pentium 4 3000mhz
-Ge force 7300GT
-Gigabyte 410MF
-512 ram :((
aha i jeszcze jedno mam sterowniki do mojej karty dźwiękowej czy to też otworze przez program Wine,czy muszę szukać sterowników na Linuxa ?(Realtek ALC880(D) @ ATI SB450 - High Definition Audio Controller ,miałem problemy żeby znaleźć ten sterownik na Xp co dopiero z Linux)

Dyzajash

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-20, 17:47:07 »
To tak w linuxie wystarczy że wpiszesz w konsoli[terminalu] ALSA ,albo Alsaconfig i system sam znajdzie ci sterowniki do karty dźwiękowej.
  Co do gier to żaden problem tylko będziesz musiał też ściągnąć DX 9c i wypakować go do katalogu wine (jak zainstalujesz system to ci pomogę :) ) ,a jeżeli będą się cięły to wystarczy że zainstalujesz Play On Linux i ściągniesz odpowiednie skrypty.

I uprzedzę twoje pytanko : dla początkującego Ubuntu ,Suse ,a jak się nauczysz kożystać z konsoli i przywykniesz do linuxa to polecam ci Arch Linuxa.

jkrzysss

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-20, 17:48:48 »
Linux sam Ci wykryje karte muzyczna;) Polecam na poczatek ubuntu lub kubuntu - wybor ulatwia ci filmy na youtube (ubuntu ma srodowisko gnome, a kubuntu - kde)

marekk94

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-20, 17:56:11 »
Dzięki
a z skąd pobrać  Linux'a Suse PL ?

Dyzajash

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-01-20, 18:48:47 »
info podane już na gege .........

MadAdam

  • Gość
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-02-17, 22:57:56 »
Cytat: marekk94
Dzięki
a z skąd pobrać  Linux'a Suse PL ?
jak coś to bierz od razu wersje dvd bo ja ostatnio sciagłem wersje kde i ku mojemu zdziwieniu nie miałem komend m.in. make, mcedit, mc, i wiee, wiele innych:)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-02-17, 23:26:07 »
Jak masz szybkie łącze, to se możesz ściągac całe dvd. Ale pytanie - po co???

Suse przy instalacji dodaje repozytoria. I potem wystarczy sobie z sieci dociągnąć to czego nie ma. Przepraszam - wystarczy wydać polecenie instalacji - system sobie sam ściągnie wszystko z zależnościami.

Jeżeli masz kijowe połączenie to zamiast samemu ściągać dvd (najlepiej via torrent) lepiej skorzystać z akcji rozdajemy linuksa.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Co Wybrać ? | Jaki Emulator ?
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-02-18, 00:30:14 »
Cytat: marekk94
a czy nie będzie jakoś mi przycinał Linux i gry z windy na Linuxie ??
Sam system powinien chodzic doslownie jak zyleta. Co do gier, zdarza sie i tak, ze na Wine potrafia dzialac lepiej niz na Windows ale to rzadkosc, przewaznie roznicy nie ma a jak juz jest no to na prawde spora.

Pozdrawiam!