Nowe posty

Autor Wątek: Nietypowe pytanie odnośnie linuxa  (Przeczytany 3807 razy)

Dyzajash

  • Gość
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« dnia: 2009-01-17, 18:04:52 »
Witam ,
potrzebuje linuxa Live DVD lub CD , najlepiej z lekkim środowiskiem fluxbox itd. Ale w czym tkwi problem otóż chcę mieć tam (ok połowę ) programów z Back Track 3 ,Mozille Firefox,edytor tekstowy i Skype +Kadu. Jak to zrobić ? Czy jest jakaś dystrybucja Live która pozwala usuwać z siebie programy i dodawać nowe ??

arctgx

  • Gość
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-17, 18:20:05 »
Jedną z takich jest chyba Morphix, ale sprawdź czy nie śpi z rozwojem (jak Knoppix, na którym ona bazuje), chyba że można budować na paczkach aktualnie dostępnych w repozytoriach. Nie wiem, bo nie bawiłem się nią.

Dyzajash

  • Gość
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-17, 18:26:24 »
ehh niestety śpi jak "suseł :/ " jakieś inne propozycje ???

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-17, 20:09:05 »
Oczywiście - możesz sobie samemu zbudować slaxa korzystając z tej strony: http://www.slax.org/
Zdaje się, że tam jest zamiast fluxboxa równie lekki Icewm.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Dyzajash

  • Gość
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-01-17, 20:17:04 »
hymm popatrzyłem trochu po necie ,i znalazłem coś fajnego. Utworzenie live cd ze Slackware 12.2 ! Samemu można doinstalowywać pakiety ,zmienić logo itd. ale to chyba łatwe nie będzie (159 pakietów dodać ;P )

ze slaxem próbowałem ,kiedyś było też Suse studio ale zamknięte jest jak na razie. Macie może inne propozycje ?

panza

  • Gość
Nietypowe pytanie odnośnie linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-01-22, 15:06:48 »
proponuje zwrócić uwagę na knopixa - start z płyty w kilkanaście sekund na przeciętnym sprzęcie, jest w nim wszystko co potrzebne, i dosyć dokładny jest... w końcu napisany przez Niemców, i na Debianie...