Nowe posty

Autor Wątek: Przyspieszony/zniekształcony dźwięk na Linuksie Fedora 8  (Przeczytany 4441 razy)

drolec

  • Gość
Witam.

Od niedawna zacząłem przyjaźnić się z Linuksem. Mam kartę dźwiękową Emu 0404, jakimś cudem po 2 dniach udało mi się zainstalować sterowniki do niej oraz program XMMS + plugin(?), który odtwarza mp3.

Niestety dźwięk jest przyspieszony i nie mam pojęcia jak to usunąć. Czytałem, że może być przestawiona częstotliwość próbkowania z 44100 na 48000 i trzeba wejść w Alsa-mixer i to przestawić, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

Gdyby mógł to ktoś wytłumaczyć dokładnie, powoli i na chłopski rozum co i jak (gdzie wejść, co wpisać) oraz zaproponować inny program do odtwarzania (ten mi ogromnie przypomina Winampa, a przyzwyczajony jestem do JetAudio) byłbym ogromnie wdzięczny.

Wszystko fajnie, ale bez muzyki trudniej przyjaźnić się z Fedorą.

Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam

arctgx

  • Gość
Przyspieszony/zniekształcony dźwięk na Linuksie Fedora 8
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-01-07, 22:20:30 »
Nie Alsa-mixer tylko alsamixer. Nie wiem co oferuje Twój mikser, ale odpal sobie to właśnie polecenie w terminalu.

Zobacz też czy aplay prawidłowo odtwarza plik WAV, by kodeki MP3 wyeliminować.

drolec

  • Gość
Przyspieszony/zniekształcony dźwięk na Linuksie Fedora 8
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-01-08, 21:51:11 »
JEEEEEESTT! Poradziłem sobie. Jednak to było ta częstotliwość. Już jest wszystko dobrze. Dziękuję za pomoc.

ra-v

  • Gość
Przyspieszony/zniekształcony dźwięk na Linuksie Fedora 8
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-01-09, 08:07:31 »
Dziwne, bo ja mam Compaq Deskpro EN 1000 z płytą Intel i815 i zmiana częstotliwości nic nie dała (miałem ten sam problem). Po przekompilowaniu jądra i wyrzuceniu modułów RTC dopiero chodziło normalnie.

PS. Komp wcześniej odtwarzał przyspieszone WAV, MP3 itp, jedynie CD-Audio odtwarzał normalnie. Nagrywał przez line-in w przyspieszonym tempie, więc też i te dźwięki odtwarzał powoli na innych PC.