Nowe posty

Autor Wątek: Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie  (Przeczytany 3906 razy)

martyna007

  • Gość
Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie
« dnia: 2008-12-11, 12:02:45 »
Witam
Mam pewien problem. Mam na screenie parę aplikacji uruchomionych. Jak dostawca serwera zrobi restart to po nim screen mam pusty. Jak zrobić aby dane aplikacje od razu wstawały na screenie?
Martynka

chmooreck

  • Gość
Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-11, 12:13:41 »
Pogadaj z adminem, żeby wywoływał na Twoim użytkowniku jakiś skrypt z Twojego katalogu domowego przy starcie systemu.

micu

  • Gość
Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-11, 13:56:34 »
...albo chociaż niech włączy Ci możliwość używania crona - jeśli nie masz takowej. Wtedy możesz wpisać np. co 5 minut sprawdzanie czy nie było rebootu (np. 'uptime' lub obecność jakiegoś wybranego pliku na tmpfs itp) i uruchamiać zadania w razie potrzeby.

Pozdrawiam
Micu

martyna007

  • Gość
Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-11, 18:59:29 »
Dziękuje za informacje. Sprawdziłam i jak zaloguję się poprzez SSH i wpiszę cron to pisze coś takiego: can't lock /var/run/cron.pid otherpid may be 2293: Resource temporarily unavilable. Przypuszczam że nie mam dostepu do niego tak?

micu

  • Gość
Automatyczne dodawanie zadan na screen'ie
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-11, 23:38:36 »
'cron' lub 'crond' to demon czyli program główny uruchamiany na prawach root-a i jego nie będziesz mogła uruchomić.  
Sprawdź czy możesz wykonać polecenie 'crontab' bo tą komendą zarządzasz swoimi zadaniami w cronie. Na przykład 'crontab -l' wyświetla zadania a 'crontab -e' umożliwia ich edycję (zajrzyj do man-a aby zobaczyć wszystkie opcje).

Pozdrawiam
Micu